LITEWSKIE WSPOMNIENIA - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly LITEWSKIE WSPOMNIENIA

Armwrestling – czym się różni od „siłowania się na ręce” pisałem już wcześniej, ale przypomnę. Tym, czym jazda na rowerze do sklepu od kolarstwa. Choćby takiego kolarstwa, jakie zobaczycie na materiałach o „Fenomenie Rodna Babka”. Przed nami rozmowa tu: z dwoma „Panami po czterdziestce”, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu 2013. Obaj są – z jednej strony – amatorami, bo dokładają do uprawiania sportu i startów, czasem też korzystają z pomocy wspaniałych Sponsorów. Jednocześnie – są też zawodowcami. Zawodowcami – ze względu na poziom, który reprezentują. Trzeba pamiętać, że ich przeciwnikami są często reprezentanci krajów byłego „obozu soc.”, którzy przez lata korzystali ze stypendiów lub tak zwanych „lewych etatów” i całym ich życiem były treningi i starty. Co, zresztą nie umniejsza zasług i jednych i drugich.

Ten wywiad ma pokazać właśnie „Panów po czterdziestce”, którzy sport traktują bardzo poważnie i za to ich podziwiam.

W poprzednich newsach przedstawiłem tu: zapowiedzi naszych seniorów przed Mistrzostwami. Co z nich wyszło – zobaczycie w kolejnym materiale.

Tak cieszyliśmy się po pierwszym I drugim dniu walk, czyli startach najmłodszych i (nie wymawiając) najstarszych. Od lewej Dariusz Suzos i Wiesław Podgórski. Rozmowa odbyła się już po dekoracjach za prawą rękę Mistrzostw Europy w Armwrestlingu 2013.

Dziś, czyli 20 maja, rozmawiałem z Wiesławem Podgórskim, który do tej pory nie może podarować sobie walki z 1. Victorem Zaytsevem i bardzo stanowczo zapowiada cztery medale w Gdyni. Cztery – złote – medale.

MASTER MEN LEFT 100 KG

1. ZUFAR, TAZETDINOV. RUSSIA;

2. SERGEY, KADUSHKIN. RUSSIA;

3. PATLAR, ALI. TURKEY;

4. DARIUSZ, SUZOS. POLAND;

5. BAYRAKLI, MUHAMMET ALI. TURKEY;

6. GENNADII, SHTANKEVYCH. UKRAINE;

7. YEUTUKHOVICH, BARYS. HOLLAND;

8. MACZ, ISTVAN. HUNGARY;

9. BERG, OTTAR ARNE. NORWAY;

10. ANDERSSON, LENNART. SWEDEN;

 

MASTER MEN RIGHT 100 KG

1. SERGEY, KADUSHKIN. RUSSIA;

2. YEUTUKHOVICH, BARYS. HOLLAND;

3. MACZ, ISTVAN. HUNGARY;

4. ZUFAR, TAZETDINOV. RUSSIA;

5. BERG, OTTAR ARNE. NORWAY;

6. AKKAYA, EYUP. TURKEY;

7. DARIUSZ, SUZOS. POLAND;

8. ANDERSSON, LENNART. SWEDEN;

9. GENNADII, SHTANKEVYCH. UKRAINE;

10. PATLAR, ALI. TURKEY;

GRANDMASTER MEN LEFT 75 KG

1. VICTOR, ZAYTSEV. RUSSIA;

2. DAVIT, NERSISYAN. ARMENIA;

3. WIESLAW, PODGORSKI. POLAND;

4. CIRULIS, IVARS. LATVIA;

5. GUNACTI, ALI. TURKEY;

6. MUSLUM, IBRAHIMOV. AZERBAIJAN;

7. VALENTYN, IERRMOLENKO. UKRAINE;

GRANDMASTER MEN RIGHT 75 KG

1. DAVIT, NERSISYAN. ARMENIA;

2. WIESLAW, PODGORSKI. POLAND;

3. GUNACTI, ALI. TURKEY;

4. VICTOR, ZAYTSEV. RUSSIA;

5. CIRULIS, IVARS. LATVIA;

6. MUSLUM, IBRAHIMOV. AZERBAIJAN;

7. VALENTYN, IERRMOLENKO. UKRAINE;

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij