To już 5 lat... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek To już 5 lat…

Kamila Skolimowska, Złota Kamila, Kama, Mistrzyni Olimpijska w rzucie młotem – zmarła 18 lutego 2009…

Pamiętam przed wielu, wielu laty małe zawody w podnoszeniu ciężarów na obiekcie treningowym Legii Warszawa, na Nowolipiu. Nagle! Pojawił się Robert Skolimowski i dziewczyna, a właściwie jeszcze dziewczynka. Wystartowała. Pamiętam, że udział brało co najwyżej trzy dziewczyny. Nie pamiętam wyniku… Sędziowie zapalali czerwone i zielone światełka w postaci pomalowanych farbą żarówek, wiszących na takich zwykłych wieszakach. Potem wszyscy rozmawiali o podnoszeniu ciężarów kobiet.

Nie zdawałem sobie wtedy sprawy, że oglądam pierwszy start przyszłej Mistrzyni Olimpijskiej… Później, gdy już zwyciężała w rzucie młotem, spotykałem Kamilę na jednej ze stacji benzynowych. Jakoś często podjeżdżaliśmy w podobnych godzinach. Jakoś zawsze było o czym pogadać i pośmiać się z bieżących spraw.

Kamilo! Dzięki za to, co zrobiłaś dla Polski, dla polskiego sportu!

Będziemy zawsze pamiętać Twoje starty i Twój uśmiech!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.