To już 5 lat... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek To już 5 lat…

Kamila Skolimowska, Złota Kamila, Kama, Mistrzyni Olimpijska w rzucie młotem – zmarła 18 lutego 2009…

Pamiętam przed wielu, wielu laty małe zawody w podnoszeniu ciężarów na obiekcie treningowym Legii Warszawa, na Nowolipiu. Nagle! Pojawił się Robert Skolimowski i dziewczyna, a właściwie jeszcze dziewczynka. Wystartowała. Pamiętam, że udział brało co najwyżej trzy dziewczyny. Nie pamiętam wyniku… Sędziowie zapalali czerwone i zielone światełka w postaci pomalowanych farbą żarówek, wiszących na takich zwykłych wieszakach. Potem wszyscy rozmawiali o podnoszeniu ciężarów kobiet.

Nie zdawałem sobie wtedy sprawy, że oglądam pierwszy start przyszłej Mistrzyni Olimpijskiej… Później, gdy już zwyciężała w rzucie młotem, spotykałem Kamilę na jednej ze stacji benzynowych. Jakoś często podjeżdżaliśmy w podobnych godzinach. Jakoś zawsze było o czym pogadać i pośmiać się z bieżących spraw.

Kamilo! Dzięki za to, co zrobiłaś dla Polski, dla polskiego sportu!

Będziemy zawsze pamiętać Twoje starty i Twój uśmiech!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij