Prawo Kibica!

Prawo w Polsce jest bardzo złe, procesy toczą się długo, wyroki budzą śmiech lub przerażenie, za kraty można trafić za batonik, natomiast wyjść na skutek omyłki sądowej. Wszyscy o tym wiecie. Jeszcze gorsze jest to, że wszyscy mamy przekonanie, że w każdej sprawie trzeba koniecznie mieć pomoc prawną, bo inaczej – zwykły człowiek nie ma szans z maszyną sprawiedliwości.

Teraz, na konkretnym przykładzie, chcemy zachęcić Was – Kibiców do działania, które MUSI przynieść efekty w postaci zmian w prawie.

Kibice, którym zabroniono wejść na stadion lub sektor!

Sprawa jest prosta! Oto nasza – Kibole.pl – porada prawna.

Miałeś bilet, karnet na konkretny dzień, na konkretne miejsce? Jeśli tak – czytaj dalej.

Nie mogłeś pójść na mecz bo „władze” – obojętnie jakie – zamknęły stadion lub sektor? Jeśli tak – czytaj dalej.

Poniosłeś stratę finansową oraz zmarnowałeś czas, na przykład zamieniając się z kimś na dyżur w pracy? Jeśli tak – czytaj dalej.

Piszesz do sądu oraz Urzędu Ochrony Konsumenta proste pismo. Nie masz pieniędzy na prawnika? Jeśli tak – czytaj dalej!

Pismo do sądu oraz Urzędu Ochrony Konsumenta nie musi być napisane przez prawnika! Ważne, żeby spełniało kilka wymogów.

Czytaj dalej.

Data – piszesz datę;

Podobnie miejsce. Piszesz z Warszawy – pisz Warszawa.

Do kogo – nazywasz dokładnie tego, do kogo piszesz. Nazwa Sądu. I tutaj – UWAGA! – możesz się omylić! Nie musisz wiedzieć, do którego sądu ma trafić twoja sprawa! Jeśli zaadresujesz źle – sąd MUSI odesłać twoje pismo i wskazać co jest nie tak! Stracisz czas, ale nie wydasz kasy na prawnika, a dla wielu może to być istotne.

Twoje wszystkie dane – imię, imiona, nazwisko, wszystkie numery PESL, numery dowodu i co jeszcze chcesz. Dokładny adres zameldowania i dokładny adres korespondencyjny. – proste? Czytaj dalej!

Nazwa pisma, nagłówek – pisz „Zawiadomienie o przestępstwie”! A co!

Sentencja, czyli o co biega. Piszesz: „Zawiadamiam o przestępstwie, popełnionym wobec mnie, przez uniemożliwienie mi oglądania meczu piłki nożnej.”

Proste? Czytaj dalej!

Dalej leci tak: „W dniu [data] zakupiłem bilet/karnet na mecze rozgrywane [klub, stadion, adres] w dniach [daty meczów].

Dowód – ksero dokumentu, biletu/karnetu

W dniu [data] nie mogłem oglądać meczu bo stadion//sektor został zamknięty decyzją administracyjną (nie musisz wiedzieć jaką).

W związku z tym wnoszę o: zwrot pieniędzy za bilet/karnet, oraz wypłatę kwoty [piszesz jaką] z tytułu zadośćuczynienia za straty materialne i moralne.

Wysyłasz i czekasz!

Jeśli zaczniemy działać w ten sposób WSZYSCY – coś się musi zmienić!

Dla dociekliwych jeszcze kilka artykułów ze strony prawosportowe.pl

Siła wyższa;

Pozew zbiorowy przeciw PZPN;

UOKiK.

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz