Prawo Kibica! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Prawo Kibica!

Prawo w Polsce jest bardzo złe, procesy toczą się długo, wyroki budzą śmiech lub przerażenie, za kraty można trafić za batonik, natomiast wyjść na skutek omyłki sądowej. Wszyscy o tym wiecie. Jeszcze gorsze jest to, że wszyscy mamy przekonanie, że w każdej sprawie trzeba koniecznie mieć pomoc prawną, bo inaczej – zwykły człowiek nie ma szans z maszyną sprawiedliwości.

Teraz, na konkretnym przykładzie, chcemy zachęcić Was – Kibiców do działania, które MUSI przynieść efekty w postaci zmian w prawie.

Kibice, którym zabroniono wejść na stadion lub sektor!

Sprawa jest prosta! Oto nasza – Kibole.pl – porada prawna.

Miałeś bilet, karnet na konkretny dzień, na konkretne miejsce? Jeśli tak – czytaj dalej.

Nie mogłeś pójść na mecz bo „władze” – obojętnie jakie – zamknęły stadion lub sektor? Jeśli tak – czytaj dalej.

Poniosłeś stratę finansową oraz zmarnowałeś czas, na przykład zamieniając się z kimś na dyżur w pracy? Jeśli tak – czytaj dalej.

Piszesz do sądu oraz Urzędu Ochrony Konsumenta proste pismo. Nie masz pieniędzy na prawnika? Jeśli tak – czytaj dalej!

Pismo do sądu oraz Urzędu Ochrony Konsumenta nie musi być napisane przez prawnika! Ważne, żeby spełniało kilka wymogów.

Czytaj dalej.

Data – piszesz datę;

Podobnie miejsce. Piszesz z Warszawy – pisz Warszawa.

Do kogo – nazywasz dokładnie tego, do kogo piszesz. Nazwa Sądu. I tutaj – UWAGA! – możesz się omylić! Nie musisz wiedzieć, do którego sądu ma trafić twoja sprawa! Jeśli zaadresujesz źle – sąd MUSI odesłać twoje pismo i wskazać co jest nie tak! Stracisz czas, ale nie wydasz kasy na prawnika, a dla wielu może to być istotne.

Twoje wszystkie dane – imię, imiona, nazwisko, wszystkie numery PESL, numery dowodu i co jeszcze chcesz. Dokładny adres zameldowania i dokładny adres korespondencyjny. – proste? Czytaj dalej!

Nazwa pisma, nagłówek – pisz „Zawiadomienie o przestępstwie”! A co!

Sentencja, czyli o co biega. Piszesz: „Zawiadamiam o przestępstwie, popełnionym wobec mnie, przez uniemożliwienie mi oglądania meczu piłki nożnej.”

Proste? Czytaj dalej!

Dalej leci tak: „W dniu [data] zakupiłem bilet/karnet na mecze rozgrywane [klub, stadion, adres] w dniach [daty meczów].

Dowód – ksero dokumentu, biletu/karnetu

W dniu [data] nie mogłem oglądać meczu bo stadion//sektor został zamknięty decyzją administracyjną (nie musisz wiedzieć jaką).

W związku z tym wnoszę o: zwrot pieniędzy za bilet/karnet, oraz wypłatę kwoty [piszesz jaką] z tytułu zadośćuczynienia za straty materialne i moralne.

Wysyłasz i czekasz!

Jeśli zaczniemy działać w ten sposób WSZYSCY – coś się musi zmienić!

Dla dociekliwych jeszcze kilka artykułów ze strony prawosportowe.pl

Siła wyższa;

Pozew zbiorowy przeciw PZPN;

UOKiK.

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij