Stoch – ambasador wiary! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Stoch – ambasador wiary!

O głębokiej wierze Kamila Stocha i innych polskich sportowców rozmawiał z ks. Edwardem Pleniem SDB, krajowym duszpasterzem sportowców, ks. Łukasz Gołaś SAC. „U Kamila wiara jest życiem” – mówił ks. Pleń.

Ks. Pleń opowiadał, że pierwszy raz spotkał Kamila Stocha podczas zimowej olimpiady w Turynie (red. w 2006 roku). „Kamil mówi o wierze i Panu Bogu z wielkim szacunkiem i jest w tym autentyczny, a jednocześnie prostolinijny, delikatny. U Kamila wiara jest życiem – to, co mówi, jest w jego wnętrzu, w jego słowach, myślach, czynach” – powiedział ks. Pleń. Duchowny wspomina, jak zadzwonił kilka lat temu do Kamila, ten jednak powiedział: „Przyjacielu, czy mogę przeprosić, bo ja teraz idę do kościoła na Różaniec i Mszę św.”.

Z kolei ks. Łukasz Gołaś wskazał, że Kamil Stoch „modli się za każdego skoczka i za każdego sportowca, by nikomu nie stała się krzywda. (…) Myślę, że można powiedzieć o nim, iż to polski ambasador wiary, który nie wstydzi się Jezusa”. Sąd ten potwierdził ks. Pleń i powiedział o smsie, jakiego otrzymał od Stocha przed olimpiadą w Pekinie: „Przyjacielu! Będziemy się modlić za ciebie, żebyś miał siły modlić się za nas”.

Ks. Pleń podkreślił, że także inni polscy sportowcy nie wstydzą się swojej wiary. Powiedział, że gdy jest w olimpijskiej wiosce w Soczi, sportowcy chętnie biorą od niego mszaliki „Oremus” i „Dzień Pański na Niedzielę”. „Zawsze zgłaszają się też ministranci, którzy chcą służyć do Mszy. Włączanie się w liturgię na pewno jest dla nich dużym przeżyciem i stresem, dlatego mówię im, że to jest próba przed startami” – dodaje.

Ks. Pleń wspomniał też, że przed rokiem rozdał polskim sportowcom, w tym skoczkom, medaliki, które pobłogosławił papież Franciszek. „Skoczkowie przyjęli te medaliki z ogromną radością, nawet je ucałowali. (…) W piątek spotkałem Maćka Kota i widziałem, że nosi ten medalik na szyi”.

źródło: fronda.pl

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij