ŁATWIEJ BYŁO BYĆ ZAWODNIKIEM! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly ŁATWIEJ BYŁO BYĆ ZAWODNIKIEM!

Powiedział nam Szymon Kołecki, który od kilku miesięcy piastuje funkcję Prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Okazją to wywiadu było uroczyste podpisanie umowy pomiędzy PZPC a Carolina Medical Center. Wywiad znajdziecie tutaj:

szymonKiedy Jan „Rozmaryn” Rozmarynowski zadzwonił z informacją – pomyślałem, że czas znów zobaczyć się znów z doktorem Robertem Śmigielskim!

Jako bezwarunkowy fanatyk sportu uważam go za osobistość, o której mówi się tylko przy okazji kontuzji słynnego sportowca i ratunku, którego ten sportowiec szuka właśnie u słynnego „Śmigla”. Wszyscy ludzie pasjonujący się sportem powinni go znać. Może jest w tym zdaniu wiele egzaltacji, wybaczcie staremu kibolowi. Znam Doktora Śmigielskiego przez cały XXI wiek i podziwiam.

Mam pewność, że nasze ciężary, jak deklaruje Prezes Kołecki, dadzą nam wiele powodów do radości i wzruszeń. Dobre posunięcie z każdej strony ta, właśnie dziś (17 maja 2013) rozpoczęta współpraca. W kolejnych materiałach – cała konferencja.

Teraz głos ma Marek Kaczmarczyk Rzecznik Prasowy PZPC:

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów od dawna poszukiwał partnera, który zapewni najlepszym zawodnikom profesjonalną opiekę opartą o najnowocześniejsze rozwiązania medycyny sportowej. Tylko taka współpraca może przyczynić się do sukcesów sportowych podczas imprez najwyższej rangi, jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy. W naszym kraju przykładem takiej placówki, która spełnia wszystkie światowe standardy oraz wyznacza nowe kierunki w korelacji sport – zawodnik – medycyna, jest warszawska klinika Carolina Medical Center.

Polscy ciężarowcy już od dawna indywidualnie współpracują z Carolina Medical Center. Obserwując korzyści z tej współpracy, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów zdecydował się na nawiązanie trwałych kontaktów z kliniką. Dzięki nim wszyscy najlepsi polscy ciężarowcy otrzymają najlepszą opiekę ortopedyczno-traumatologiczną. Głównym celem współpracy jest jak najlepsze przygotowanie zawodników kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Carolina Medical Center jest jednym z najnowocześniejszych prywatnych szpitali ortopedycznych w Europie. Klinika ma wieloletnie doświadczenie w pracy z najlepszymi sportowcami. Carolina Medical Center od lat jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i otacza opieką najlepszych polskich sportowców. Dzisiaj z dumą przyjmuje zadanie, które stawia przed nią Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

W ostatnich tygodniach i miesiącach specjaliści kliniki opiekowali się grupą czołowych polskich sztangistów. Dr Daniel Kopko oraz fizjoterapeuci Natalia Mrozińska, Paweł Daroszewski i Tomasz Jurkiewicz zapewnili profesjonalną pomoc ortopedyczno-fizjoterapeutyczną podczas zgrupowań kadry oraz mistrzostw Europy seniorów w Tiranie. W samej klinice zabiegi przeszli nasi najwybitniejsi sztangiści – mistrz olimpijski z Londynu Adrian Zieliński oraz trzykrotny mistrz świata Marcin Dołęga. W piątek, 17 maja, badaniom biomechanicznym poddali się Ewa Mizdal i Tomasz Zieliński. Najlepsi lekarze i fizjoterapeuci kliniki, na czele z dr Robertem Śmigielskim, będą teraz do pełnej dyspozycji czołowych polskich ciężarowców we wszystkich kategoriach wagowych. Nauczeni doświadczeniami ostatnich miesięcy, jak i świadomi wagi, jaką we współczesnym wyczynowym sporcie odgrywa profesjonalna opieka medyczna.

Władze Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i Carolina Medical Center są przekonane, że sformalizowana dzisiaj współpraca w znaczący sposób wpłynie na podniesienie sportowego poziomu dyscypliny.

W kolejnych materiałach – cała konferencja.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.