ŁATWIEJ BYŁO BYĆ ZAWODNIKIEM!

Powiedział nam Szymon Kołecki, który od kilku miesięcy piastuje funkcję Prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Okazją to wywiadu było uroczyste podpisanie umowy pomiędzy PZPC a Carolina Medical Center. Wywiad znajdziecie tutaj:

szymonKiedy Jan „Rozmaryn” Rozmarynowski zadzwonił z informacją – pomyślałem, że czas znów zobaczyć się znów z doktorem Robertem Śmigielskim!

Jako bezwarunkowy fanatyk sportu uważam go za osobistość, o której mówi się tylko przy okazji kontuzji słynnego sportowca i ratunku, którego ten sportowiec szuka właśnie u słynnego „Śmigla”. Wszyscy ludzie pasjonujący się sportem powinni go znać. Może jest w tym zdaniu wiele egzaltacji, wybaczcie staremu kibolowi. Znam Doktora Śmigielskiego przez cały XXI wiek i podziwiam.

Mam pewność, że nasze ciężary, jak deklaruje Prezes Kołecki, dadzą nam wiele powodów do radości i wzruszeń. Dobre posunięcie z każdej strony ta, właśnie dziś (17 maja 2013) rozpoczęta współpraca. W kolejnych materiałach – cała konferencja.

Teraz głos ma Marek Kaczmarczyk Rzecznik Prasowy PZPC:

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów od dawna poszukiwał partnera, który zapewni najlepszym zawodnikom profesjonalną opiekę opartą o najnowocześniejsze rozwiązania medycyny sportowej. Tylko taka współpraca może przyczynić się do sukcesów sportowych podczas imprez najwyższej rangi, jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy. W naszym kraju przykładem takiej placówki, która spełnia wszystkie światowe standardy oraz wyznacza nowe kierunki w korelacji sport – zawodnik – medycyna, jest warszawska klinika Carolina Medical Center.

Polscy ciężarowcy już od dawna indywidualnie współpracują z Carolina Medical Center. Obserwując korzyści z tej współpracy, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów zdecydował się na nawiązanie trwałych kontaktów z kliniką. Dzięki nim wszyscy najlepsi polscy ciężarowcy otrzymają najlepszą opiekę ortopedyczno-traumatologiczną. Głównym celem współpracy jest jak najlepsze przygotowanie zawodników kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Carolina Medical Center jest jednym z najnowocześniejszych prywatnych szpitali ortopedycznych w Europie. Klinika ma wieloletnie doświadczenie w pracy z najlepszymi sportowcami. Carolina Medical Center od lat jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i otacza opieką najlepszych polskich sportowców. Dzisiaj z dumą przyjmuje zadanie, które stawia przed nią Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

W ostatnich tygodniach i miesiącach specjaliści kliniki opiekowali się grupą czołowych polskich sztangistów. Dr Daniel Kopko oraz fizjoterapeuci Natalia Mrozińska, Paweł Daroszewski i Tomasz Jurkiewicz zapewnili profesjonalną pomoc ortopedyczno-fizjoterapeutyczną podczas zgrupowań kadry oraz mistrzostw Europy seniorów w Tiranie. W samej klinice zabiegi przeszli nasi najwybitniejsi sztangiści – mistrz olimpijski z Londynu Adrian Zieliński oraz trzykrotny mistrz świata Marcin Dołęga. W piątek, 17 maja, badaniom biomechanicznym poddali się Ewa Mizdal i Tomasz Zieliński. Najlepsi lekarze i fizjoterapeuci kliniki, na czele z dr Robertem Śmigielskim, będą teraz do pełnej dyspozycji czołowych polskich ciężarowców we wszystkich kategoriach wagowych. Nauczeni doświadczeniami ostatnich miesięcy, jak i świadomi wagi, jaką we współczesnym wyczynowym sporcie odgrywa profesjonalna opieka medyczna.

Władze Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i Carolina Medical Center są przekonane, że sformalizowana dzisiaj współpraca w znaczący sposób wpłynie na podniesienie sportowego poziomu dyscypliny.

W kolejnych materiałach – cała konferencja.

Udostępnij!

Dodaj komentarz