Narodowy Płonie!

Stadion Narodowy płonie ze wstydu, że jest źle zarządzany!

Policja i Straż Pożarna nie chce wydać zgody na mecz towarzyski Polska – Szkocja, który przewidziano na 5 marca, na Stadionie Narodowym.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek… nie może temu dać wiary!

Mówi, że Związek zapłacił za organizację meczu siedemset tysięcy! A na koniec konstatuje, że:

„To pokazuje, że ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych w Polsce jest chora!”

Naszym – Kibole.pl – zdaniem cała wina (przynajmniej w kwestiach pożarowych) leży po stronie Spółki PL.2012+, która Stadionem zarządza. To właśnie PL.2012+ ma wypisane zadania:

Zarządzanie Stadionem i nieruchomością zgodnie z przygotowanym i corocznie aktualizowanym biznesplanem, w celu maksymalnego wykorzystania potencjału Stadionu Narodowego w Warszawie i zapewnienia przychodów w wysokości odpowiedniej na pokrycie kosztów jego funkcjonowania, w tym poddzierżawianie i najem jego poszczególnych części m. in. na cele konferencyjne, rozrywkowe, wynajem biur i inne, a także utrzymanie Stadionu Narodowego w najwyższej jakości.

Nasz ekspert wyjaśnia:

Każdy obiekt (budynek mieszkalny, fabryka, teatr, czy stadion), w którym odbywają się imprezy masowe musi zostać sprawdzony i „odebrany” przez Straż Pożarną. Jednak zgoda na imprezę nie jest wydawana bezterminowo! Fakt, że na Stadionie Narodowym odbyły się już mecze UEFA EURO 2012, liczne koncerty, inne imprezy, a nawet to że cały czas działa tam lodowisko – nie zdejmuje z GOSPODARZY obowiązków terminowego przeglądu urządzeń i instalacji. Straż Pożarna MUSI otrzymać od GOSPODARZA – aktualne zaświadczenia o np. przeglądzie instalacji elektrycznej. Bez tego niemożliwe jest wydanie zgody.

Oznacza to wprost, że Spółka PL.2012+ to banda nierobów, którzy nie wyrabiają się z najprostszymi formalnościami!

Warto więc, żeby Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat skrócił wizytę u fryzjera, podjechał na Narodowy i zapytał „zarządców” za co biorą ciężką kasę?

Z ostatniej chwili! „Właściciele” Stadionu Narodowego wyjaśniają, że wszystko zostało już wyjaśnione i mecz się odbędzie!

Zarządzający Stadionem zarabiają około 30 tysięcy miesięcznie. Inwestowanie i wydawanie takiej kwoty, lub nawet tylko przepijanie pieniędzy zajmuje wiele czasu. Nie dziwi nas więc, że na samą pracę mają mało czasu.

Udostępnij!

Dodaj komentarz