Tomaszewski o igrzyskach! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Tomaszewski o igrzyskach!

Jan Tomaszewski, w wywiadzie z Anną Sarzyńską, zamieszczonym na wPolityce.pl – odnosi się do kilku spraw związanych z Igrzyskami w Soczi.

Pan Jan, zamiast rozwodzić się nad szansami medalowymi, zastanawia się – ilu polskich sportowców, naprawdę zasłużyło na wyjazd?

Zdaniem naszego bramkarza są to tylko: Justyna Kowalczyk oraz skoczkowie. Natomiast nasi alpejczycy – już nie! Podobnie załoga bobslejowa, która – mówi Tomaszewski – przegrywa nawet z Jamajką nie powinna się znaleźć w Soczi! Tym bardziej nie po to, żeby w wieku 36 lat „nabierać doświadczeń”.

„Nie należy wysyłać ludzi, którzy w ciągu czterech lat nie udowodnili, że na to zasługują. Ja złożyłem wniosek, żeby sejmowa komisja sportu zebrała się w możliwie najkrótszym czasie i żeby wreszcie zrobić z tym porządek. Działacze są po to, żeby działać. Robią to w końcu za duże pieniądze, a nie po to, żeby wozić swoje tyłki z zawodnikami.”

Tomaszewski krytykuje też wybór chorążego polskiej ekipy. Nie powinien nim być bobsleista, który przegrywa z Jamajczykami, lecz Justyna Kowalczyk lub Kamil Stoch.

Sam piłkarz nie wybiera się do Soczi. Zamierza jednak zadać pytanie na sejmowej komisji sportu: kto i za czyje pieniądze zawiezie tyłek na igrzyska.

Kibole.pl – robimy, co można żeby pokazać Wam nie tylko jeden sielankowy obraz Soczi. Wielkie dzięki Panie Janie za tę wypowiedź.

Czytajcie całość:

Dawid Kupczyk, bobsleista, chorąży polskiej reprezentacji na igrzysk w Soczi dla RFM 24: Jest to nowa funkcja, jakieś nowe doświadczenie, coś, na co człowiek liczył całe życie.

bob

A jak ocenia szanse?

Chcemy powalczyć. Nie poddamy się. Mimo słabych wyników, mimo że nie mamy sprzętu – będziemy walczyć. Łudzę się, że powinniśmy wejść w dziesiątkę – zobaczymy. Jeżeli pogoda dopisze, będziemy mieli niezły start to może, może…

Gratulacje Panie Chorąży! Jak Pan wróci – zaśpiewamy, że nic się nie stało!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
3 replies to this post
  1. No to idąc za tokiem myślenia pana Tomaszewskiego to nie powinniśmy również zgłaszać reprezentacji piłkarzy do eliminacji MŚ i ME bo od jakichś 20-paru lat nie odnieśli sukcesu i nie zasłużyli… To samo tyczy się klubów i ich gry w LM i LE. Na występy międzynarodowe zasłużyli siatkarze/rki i szczypiorniści/stki. Tyle w temacie.

    A co do wożenia się działaczy na imprezy sportowe za publiczne pieniądze to w pełni popieram tę część wypowiedzi pana Tomaszewskiego.

  2. No tak mniejsza wypłata wpadnie w rączki… No tak sportowcy przepraszają że senatorowie i posłowie nie dostaną premii w tym miesiącu 🙂

  3. Reprezentację powinien zgłaszać związek sportowy w tym przypadku PZPN. Zupełnie inną sprawą jest czy dostanie pieniądze z budżetu państwa.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij