Bezpieczeństwo w Soczi! #1

Media w Austrii podają, że Austriacki Komitet Olimpijski otrzymał groźbę od porywaczy. Zapowiadają oni uprowadzenie Bernadette Schild (narciarstwo alpejskie) oraz Janine Flock (skeleton) podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014!

Zdaniem naszego eksperta ds bezpieczeństwa – podobne listy z pogróżkami otrzymały też komitety olimpijskie w wielu innych krajów. Jest tylko kwestią odpowiedzialności władz, czy mówią o tym mediom, czy ukrywają. Taktyka takich zapowiedzi polega na „małych krokach” i dotykaniu osób nieco mniej znanych i popularnych. Celem sprawców jest wywołanie niepokoju wśród decydentów. Po otrzymaniu takiej groźby – rodzą się pytania, czy robić „alarm”, czy liczyć, że to głupie żarty. Każdy przewodniczący narodowego komitetu olimpijskiego staje przed dramatycznym wyborem. A to, przekłada się na precyzję codziennych działań. To zaś powoduje stress i daje ewentualnym sprawcom to, czego chcieli – destabilizację i bałagan. Nie musi tu wcale chodzić o jakieś spektakularne akcje.

Tak, czy siak Przewodniczący Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Andrzej Kraśnicki i Minister Sportu i Turystyki Pan Andrzej Biernat mają kłopot.

Udostępnij!

Dodaj komentarz