Zagrożenia dla Soczi!! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Zagrożenia dla Soczi!!

Film ma polskie napisy, tak że będziecie wiedzieli o czym mowa. Obrazy są naprawdę ciekawe! Zapraszamy! Jeszcze jedno! Cały materiał dedykujemy zwolennikom przeprowadzenia Zimowych Igrzysk w Krakowie i Zakopanem:-)

Na jednym z rosyjskich kanałów YouTube, noszącym jednoznaczną nazwę „Kłamstwa reżymu Putina” natrafiliśmy na film pod tytułem „Zagrożenie dla Igrzysk w Soczi”. Twórcy: Borys Niemcov i Leonid Martyniuk pokazują miejsce olimpijskich zmagań daleko inaczej, niż oficjalne media. Problem pod nazwą „Soczi” ma co najmniej dwa aspekty. Pierwszy – całkowicie wewnętrzny, rosyjski. Wiele osób uważa, że pobudowano tu obiekty całkiem niepotrzebne w kolejnych latach i zmarnotrawiono pieniądze. A w Rosji są ważniejsze potrzeby. Zostawmy tę kwestię samym Rosjanom. To ich, wewnętrzna sprawa.

Drugi aspekt ma już zasięg międzynarodowy i dotyczy bezpieczeństwa przebiegu samych zawodów sportowych.

Autorzy filmu zwracają uwagę na pięć rodzajów zagrożeń.

1a 1ab 1c

Zagrożenie pierwsze – technologiczne.

Na zdjęciach z 2009 i 2013 roku widzimy, jak sztorm dosłownie „zmywa” budowę portu towarowego i powoduje ruinę kilku budynków mieszkalnych.

Sierpień 2013 – olimpijska infrastruktura zostaje dwukrotnie zalana. W wodzie są szosy, dworce i budynki. Marzec 2013 – rozmyte zabezpieczenie nabrzeży Parku Olimpijskiego.

Uwaga! Wszystko jest budowane w bardzo niskich standardach, z naruszeniem prawa i norm technologicznych.

Mówi Borys Niemcov (autor filmu, polityk):

Stadiony są postawione na błocie, które nie ma dna! Nawet Stalin nie pozwolił budować na nich lotniska. A tam pobudowano sześć ogromnych obiektów, bez odpowiedniej dokumentacji. Co z tym się stanie po Igrzyskach – jeden Pan Bóg wie!

Zagrożenie drugie – logistyka, organizacja

Sportowcy, którzy rok temu uczestniczyli w niejako „próbnych” zawodach na olimpijskich obiektach mają wiele zastrzeżeń.

Marzec 2013 mówi M. Dorin ABER, reprezentantka Francji w biathlonie:

Kilka godzin w kolejce do sprawdzania dokumentów, wielokrotnie robiono zdjęcia i nam sportowcom i naszemu sprzętowi, a szczególnie karabinkom biathlonowym. Nie wiem co uda się tu zmienić przez rok, ale na razie sądzę, że Soczi to wywalanie pieniędzy w błoto. Tu nie ma sportowej atmosfery, nie ma olimpijskiego ducha!

W Soczi nie ma ludzi, którzy mogliby być prawdziwymi „gospodarzami”.

Natalia Koczergina, biathlonistka z Litwy mówi ostro:

Burdel, zero organizacji! Pięć godzin w kolejce do sprawdzania sprzętu!

Zagrożenie trzecie – energetyczne!

Własne zasoby energetyczne wystarczają na potrzeby samego miasta. Organizatorzy chcą pozyskiwać energię zza gór przez olbrzymią sieć energetyczną. Na ile to możliwe? W ostatnim roku w Soczi było około tysiąc wyłączeń prądu!

Mówi Mer Soczi Anatolij Pahomov: Obawiamy się, że przy deficycie prądu, pierwszeństwo będą miały obiekty sportowe, a mieszkańcy będą siedzieć w ciemnościach, bez prądu.

Zagrożenie czwarte – klimatyczne

Zawody mają być między innymi na Czerwonej Polanie. W lutym 2013 – odnotowano tam rekordowe ciepło – 8 stopni na plusie i jest oczywiste że do ocieplenia przyczynił się drastyczny, barbarzyński wyrąb lasów i budowa tuneli z Adler do Czerwonej Polany. Droga stała się przewodem, przez który cieple powietrze znad Morza Czarnego nawiewane jest na Czerwoną Polanę.

Radykalne ocieplenie spowoduje ze wszystkie inwestycje będą niepotrzebne!

Zagrożenie piąte – brak kultury i gościnności!

Soczi nigdy nie miało serwisu usług na europejskim poziomie. Tłumaczy Mer Soczi Anatolij Pahomov.

Mówi też o tym zawodniczka biathlonu z Białorusi Nadieżda Skardino:

Tylko przez dwa dni w kilku sklepach chcieli nas oszukać, a na pretensje reagowali ostro. Ceny wyższe, niż napisano na towarach suma do zapłaty większa niż faktyczna cena, granda!

Wypowiedź dziennikarki Tatiany Pomelnikovei:

Paranoja! Trzymają sportowców po kilka godzin na cle! W centrum prasowym nie było światła! Wszędzie beton, smród budowy.

Na zakończenie filmu Władimir Putin mówi, że Rosja jest gotowa!

Cały powyższy materiał – Kibole.pl – dedykują zwolennikom organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie i Zakopanem!  

 

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij