Kibice razem! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Kibice razem!

O wydarzeniach na Ukrainie w kontekście sportu pisaliśmy już wcześniej. O wielkiej politycznej roli Witalija Kliczko, oraz o tym, że niektóre media opublikowały mapę Ukrainy z podziałem na „strefy wpływów”, gdzie jedną z grup kontrolujących obszar nazwano „football fans”. Pisaliśmy też, że kliku naszych znajomych sportowców, kibiców i dziennikarzy sportowych zamieniło swoje zdjęcia profilowe na czarny prostokąt.

Czytajcie tutaj poprzednie    materiały o Ukrainie

Wspominaliśmy też – w formie przesłania – dla Polek i Polaków, że wydarzeń na Majdanie nie wyjaśnią nam ani media głównego ścieku, ani te „opozycyjne”. Można i trzeba je śledzić, natomiast jedyne, co można robić to modlić się, żeby nie zginęło więcej osób. Oczywiście – każdy może mieć swoje zdanie. My – Kibole.pl – przekazujemy Wam tylko nasze opinie.

Dziś więc przekazujemy Wam informacje, która przed chwilą pojawiła się na portalu niezależna.pl

„Kibice z wielu klubów wystosowali oficjalnie oświadczenia ostro krytykujące reżim rządzący, potępiając jednocześnie przemoc milicji i Berkutu wobec obywateli Ukrainy. Wyrazili zdecydowane poparcie dla działań protestacyjnych w walce o wolność i honor. […] 21 stycznia, kiedy to ultrasi Dynama Kijów wspierani byli przez zwolenników Dnipro Dniepropietrowsk. W ciągu najbliższych kilku dni od 23 do 25 stycznia następujące kluby postanowiły przyłączyć się do wspólnego protestu: Zoria Ługańsk, Szachtar Donieck, Metalist Charków, Metałurh Zaporoże, Tawrija Symferopol, Worskła Połtawa, Czornomoreć Odessa i FK Sewastopol. W następnym tygodniu zwolennicy prawie wszystkich klubów w obwodzie dołączyli do nich. […] Kiedy ultrasi zaczęli działać pomagając protestującym, władze wypowiedziały im prawdziwą wojnę. W niektórych miastach takich jak Dniepropietrowsk, Zaporoże, Odessa, Ługańsk czy Donieck ultrasi bronili lokalnych rajdów i Euromajdanów przed atakami titiuszek i milicjantów uzbrojonych w kije, kastety i noże. […] Ultrasi zostali pobici za to, że chcieli ludziom zapewnić bezpieczeństwo i bronić ich przez titiuszkami i milicją. W Dniepropietrowsku ultrasów zaatakowano gumowymi kulami. Wielu z nich zostało rannych.”

Czytajcie całość:

Fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij