Kibice razem!

O wydarzeniach na Ukrainie w kontekście sportu pisaliśmy już wcześniej. O wielkiej politycznej roli Witalija Kliczko, oraz o tym, że niektóre media opublikowały mapę Ukrainy z podziałem na „strefy wpływów”, gdzie jedną z grup kontrolujących obszar nazwano „football fans”. Pisaliśmy też, że kliku naszych znajomych sportowców, kibiców i dziennikarzy sportowych zamieniło swoje zdjęcia profilowe na czarny prostokąt.

Czytajcie tutaj poprzednie    materiały o Ukrainie

Wspominaliśmy też – w formie przesłania – dla Polek i Polaków, że wydarzeń na Majdanie nie wyjaśnią nam ani media głównego ścieku, ani te „opozycyjne”. Można i trzeba je śledzić, natomiast jedyne, co można robić to modlić się, żeby nie zginęło więcej osób. Oczywiście – każdy może mieć swoje zdanie. My – Kibole.pl – przekazujemy Wam tylko nasze opinie.

Dziś więc przekazujemy Wam informacje, która przed chwilą pojawiła się na portalu niezależna.pl

„Kibice z wielu klubów wystosowali oficjalnie oświadczenia ostro krytykujące reżim rządzący, potępiając jednocześnie przemoc milicji i Berkutu wobec obywateli Ukrainy. Wyrazili zdecydowane poparcie dla działań protestacyjnych w walce o wolność i honor. […] 21 stycznia, kiedy to ultrasi Dynama Kijów wspierani byli przez zwolenników Dnipro Dniepropietrowsk. W ciągu najbliższych kilku dni od 23 do 25 stycznia następujące kluby postanowiły przyłączyć się do wspólnego protestu: Zoria Ługańsk, Szachtar Donieck, Metalist Charków, Metałurh Zaporoże, Tawrija Symferopol, Worskła Połtawa, Czornomoreć Odessa i FK Sewastopol. W następnym tygodniu zwolennicy prawie wszystkich klubów w obwodzie dołączyli do nich. […] Kiedy ultrasi zaczęli działać pomagając protestującym, władze wypowiedziały im prawdziwą wojnę. W niektórych miastach takich jak Dniepropietrowsk, Zaporoże, Odessa, Ługańsk czy Donieck ultrasi bronili lokalnych rajdów i Euromajdanów przed atakami titiuszek i milicjantów uzbrojonych w kije, kastety i noże. […] Ultrasi zostali pobici za to, że chcieli ludziom zapewnić bezpieczeństwo i bronić ich przez titiuszkami i milicją. W Dniepropietrowsku ultrasów zaatakowano gumowymi kulami. Wielu z nich zostało rannych.”

Czytajcie całość:

Fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Udostępnij!

Dodaj komentarz