Granda z Gwardią!

Tam, przy Racławickiej, na miejscu wielosekcyjnego klubu WKS Gwardia Warszawa – ma stanąć osiedle! Warszawa obejdzie się bez osiedla akurat w tym miejscu!

Kto jest winny upadkowi dobrego klubu, w którym był: tenis, lekkoatletyka, zapasy, piłka nożna, judo i jeszcze kilka innych sekcji? Kto skazał na wytarcie ze sportowej mapy stolicy klub, którego reprezentantem był Jerzy Kulej?

Nie oczekujemy odpowiedzi. Choć wydaje się oczywiste, że to policja – zaparła się swojej historii! Gwardia była od 1948 roku klubem „milicyjnym”. Nikomu to nie przeszkadzało, choć w latach 60. i 70. niesłusznie minionego wieku, rodziło troszkę kontrowersji.

Początek XXI wieku okazał się dla klubu „początkiem końca”. Kto zawinił? Nie w tym sprawa!

Rzecz w tym, czy uda się klub odbudować!

Ten klub to więcej, niż tylko mury. Jego „milicyjna” tradycja jest warta więcej, niż miejskie place zabaw, nie mówiąc już o takich dziełach, jak palma czy tęcza.

Co zrobią władze Warszawy? Bo skrót WKS oznacza Warszawski !!!! Klub Sportowy!!!

Sprawę rozpoczął niedawno Łukasz „Juras” Jurkowski, na swoim blogu.

Następnie do głosu oburzonych dołączył Antoni Chmielewski.

Teraz ja pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie. Wprawdzie nigdy nie reprezentowałem barw tego klubu, ale mam z nim związane wspomnienia sportowe. Poza tym, tam właśnie miałem zaszczyt zapowiadać wspaniałe walki MMA, na galach Mirosława Oknińskiego. Wybaczcie osobiste wątki.

Piotr Szymanowski

Udostępnij!

Dodaj komentarz