Proces za Meksykanów c. d.

Co ciekawsze wyjątki z procesu:

Rodziny i znajomi oskarżonych zareagowały na treść wyroku głośnymi okrzykami „skandal”. Zgodnie z wnioskiem prokuratora sąd zdecydował, że oskarżeni mają zapłacić po 3 tys. zł zadośćuczynienia każdemu z dwóch pokrzywdzonych obywateli Meksyku. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd (sędzia Bartosz Kahsin zasługuje na to, żeby jego nazwisko pamiętać) podkreślił, że była możliwość zastosowania wobec oskarżonych kar w zawieszeniu, ale warunkiem tego musiałoby być „zrozumienie zła, jakie wyrządzili” oraz szczera skrucha.

Dalej sędzia p…ł w takim oto tonie:

„Plaża miejska oraz sama Gdynia jest miejscem szczególnym. Miasto jest wizytówką i symbolem gościnności, tolerancji i otwartości Polski.”

Obrońca jednego z oskarżonych zapewnił, że złoży apelację. Powiedział: „Chodzi o to, że to była bójka, starcie dwóch grup. Jedną grupę w ciągu trzech dni puszcza się wolno, a drugiej robi się proces mający cechę procesu pokazowego!” Zdaniem obrońcy winne są media oraz wypowiedzi Prezydenta Gdyni, który już na drugi dzień „znalazł” winnych oraz Ministra Spraw Wewnętrznych, Bartłomieja Sienkiewicza, który też wyraźnie wskazywał winnych.

Mecenas Wojciech Cieślak – dowodził, że śledztwo w tej sprawie było prowadzone jednostronnie, a impulsem do pobicia była sprzeczka o kobietę. – „Sprawa jest obrzydliwa i nie dlatego, że czynu dokonano. […] Ale dlatego, że gdy młodzi ludzie wypiją i w grę wchodzi kobieta, dochodzi do sprzeczki. Dodatkowo mieliśmy do czynienia z przedwczesną oceną i zwykłą nagonką. Prokuratura mówi o bierności obywateli Meksyku. Mam inne wnioski, czytając obdukcję lekarską, z której wynika, że poszkodowani byli też rzekomi napastnicy.”

Kibole.pl: Naszym zdaniem, gdy chodzi o Kobietę i dochodzi do bijatyki – sprawa jest normalna! A tak, przy okazji – gdzie jest ta Piękna Helena?

Udostępnij!

One comment

  1. pospolite ruszenie ze Śląska dołożyło meksykańskim oddziałom piechoty morskiej!!! Raczej bym się tym chwalił. Gdzieś czytałem, że był wywiad z kapitanem żaglowca, który ręczył honorem za niewinność swoich marynarzy. Czy ktoś wie gdzie jest ten wywiad? Byłbym wdzięczny za link.

Dodaj komentarz