Proces za Meksykanów c. d. - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Proces za Meksykanów c. d.

Co ciekawsze wyjątki z procesu:

Rodziny i znajomi oskarżonych zareagowały na treść wyroku głośnymi okrzykami „skandal”. Zgodnie z wnioskiem prokuratora sąd zdecydował, że oskarżeni mają zapłacić po 3 tys. zł zadośćuczynienia każdemu z dwóch pokrzywdzonych obywateli Meksyku. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd (sędzia Bartosz Kahsin zasługuje na to, żeby jego nazwisko pamiętać) podkreślił, że była możliwość zastosowania wobec oskarżonych kar w zawieszeniu, ale warunkiem tego musiałoby być „zrozumienie zła, jakie wyrządzili” oraz szczera skrucha.

Dalej sędzia p…ł w takim oto tonie:

„Plaża miejska oraz sama Gdynia jest miejscem szczególnym. Miasto jest wizytówką i symbolem gościnności, tolerancji i otwartości Polski.”

Obrońca jednego z oskarżonych zapewnił, że złoży apelację. Powiedział: „Chodzi o to, że to była bójka, starcie dwóch grup. Jedną grupę w ciągu trzech dni puszcza się wolno, a drugiej robi się proces mający cechę procesu pokazowego!” Zdaniem obrońcy winne są media oraz wypowiedzi Prezydenta Gdyni, który już na drugi dzień „znalazł” winnych oraz Ministra Spraw Wewnętrznych, Bartłomieja Sienkiewicza, który też wyraźnie wskazywał winnych.

Mecenas Wojciech Cieślak – dowodził, że śledztwo w tej sprawie było prowadzone jednostronnie, a impulsem do pobicia była sprzeczka o kobietę. – „Sprawa jest obrzydliwa i nie dlatego, że czynu dokonano. […] Ale dlatego, że gdy młodzi ludzie wypiją i w grę wchodzi kobieta, dochodzi do sprzeczki. Dodatkowo mieliśmy do czynienia z przedwczesną oceną i zwykłą nagonką. Prokuratura mówi o bierności obywateli Meksyku. Mam inne wnioski, czytając obdukcję lekarską, z której wynika, że poszkodowani byli też rzekomi napastnicy.”

Kibole.pl: Naszym zdaniem, gdy chodzi o Kobietę i dochodzi do bijatyki – sprawa jest normalna! A tak, przy okazji – gdzie jest ta Piękna Helena?

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
1 reply to this post
  1. pospolite ruszenie ze Śląska dołożyło meksykańskim oddziałom piechoty morskiej!!! Raczej bym się tym chwalił. Gdzieś czytałem, że był wywiad z kapitanem żaglowca, który ręczył honorem za niewinność swoich marynarzy. Czy ktoś wie gdzie jest ten wywiad? Byłbym wdzięczny za link.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij