Szurkowski kolarzem Wszech czasów!

W sobotni wieczór, w warszawskiej restauracji Avangarda, odbył się pierwszy, historyczny Bal Mistrzów Kolarskich. Kolarzem wszech czasów został Ryszard Szurkowski.
Takiego wydarzenia w dziejach polskiego kolarstwa jeszcze nie było! Podczas I Balu Mistrzów Kolarskich została uroczyście przedstawiona „Złota” Dziesiątka Polskich Kolarzy Wszech Czasów, wybrana przez kapitułę konkursową. W tym roku wybór dotyczył wyłącznie mistrzów kolarstwa szosowego.
Bezapelacyjnie kolarzem wszech czasów został Ryszard Szurkowski.
„Złota” Dziesiątka Polskich Kolarzy Wszech Czasów:

Ryszard Szurkowski
Stanisław Szozda
Lech Piasecki
Zenon Jaskuła
Czesław Lang
Janusz Kowalski
Joachim Halupczok
Tadeusz Mytnik
Mieczysław Nowicki
Dariusz Baranowski
Honorowe wyróżnienia za ogromy wkład w rozwój kolarstwa dla:
Marian Więckowski, Stanisław Królak, Eligiusz Grabowski.
„Myślę, że wszyscy którzy uprawiają kolarstwo zasłużyli na to, aby być wyróżnionym. Jest to sport pożądany dla zdrowia i najpiękniejszy ze wszystkich sportów. Dziękuję kapitule za wyróżnienie. Mam nadzieję, że jest to pierwszy bal, ale nie ostatni, bo to świetna okazja aby całe środowisko kolarskie mogło się spotkać”– powiedział Ryszard Szurkowski.

Bal Mistrzów Kolarskich w Warszawie będzie organizowany co roku, ma się wpisać w kolarski kalendarz wydarzeń. Organizatorzy – Mieczysław Jachacy (Restauracja Avangarda) i Grzegorz Wajs (Poland Bike) – zapowiadają, że formuła konkursu co roku będzie inna.

[nggallery id=22]

Informacja i zdjęcia od: Jan Rozmarynowski

 

 

 

Udostępnij!

2 comments

Dodaj komentarz