Piłka i prawa Kobiet!

Jak zwykle odnotowujemy z radością, że kancelaria prawosportowe.pl – jest na bieżąco, wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda sportowcom. Tomasz Dauerman opublikował artykuł o dziewczynach w polskiej piłce nożnej. Zawodniczkach, które często mają znacznie mniej praw, jako zawodniczki, niż faceci. Aż korci, żeby odpalić w stylu Janusza Korwin Mikke, prezesa Nowej Prawicy. – „Skoro kobiety zarabiają mniej, znaczy że są gorsze!” Jest w tym wiele racji, oczywiście.

Ale… Co innego wynagrodzenie, a co innego zawieranie umów wyjątkowo krzywdzących zawodniczki. A o tym właśnie pisze Dauerman.

„Kluby na potęgę wykorzystują niewiedzę zawodniczek. Duża grupa dziewczyn nie ma kontraktu – zachowując tym samym status amatora […] Jest i taka grupa, której kluby zalegają wynagrodzenia. […] Jeszcze inna sytuacja – to stosowanie przez kluby przepisów, których regulacja odnosi się do piłki nożnej mężczyzn, a nie kobiet. […] Dobrym tego przykładem jest żądanie wypłaty od klubu zagranicznego w związku z zagranicznym transferem rekompensaty za wyszkolenie… ”

Nie będziemy wchodzić w szczegóły. Dziewczyny! Jeśli macie jakieś kwestie sporne z klubami to wiecie już, do kogo iść po poradę!

Kibole.pl – apelujemy do klubów – nie o równe prawa! Nie ma równych praw! Apelujemy tylko (i aż) o zwykłą przyzwoitość wobec Kobiet!

Całość materiału tutaj:

Na zdjęciu dziewczyny z kadry U17 po powrocie z ME 2013 ze złotem.

 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz