Piłka i prawa Kobiet! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Piłka i prawa Kobiet!

Jak zwykle odnotowujemy z radością, że kancelaria prawosportowe.pl – jest na bieżąco, wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda sportowcom. Tomasz Dauerman opublikował artykuł o dziewczynach w polskiej piłce nożnej. Zawodniczkach, które często mają znacznie mniej praw, jako zawodniczki, niż faceci. Aż korci, żeby odpalić w stylu Janusza Korwin Mikke, prezesa Nowej Prawicy. – „Skoro kobiety zarabiają mniej, znaczy że są gorsze!” Jest w tym wiele racji, oczywiście.

Ale… Co innego wynagrodzenie, a co innego zawieranie umów wyjątkowo krzywdzących zawodniczki. A o tym właśnie pisze Dauerman.

„Kluby na potęgę wykorzystują niewiedzę zawodniczek. Duża grupa dziewczyn nie ma kontraktu – zachowując tym samym status amatora […] Jest i taka grupa, której kluby zalegają wynagrodzenia. […] Jeszcze inna sytuacja – to stosowanie przez kluby przepisów, których regulacja odnosi się do piłki nożnej mężczyzn, a nie kobiet. […] Dobrym tego przykładem jest żądanie wypłaty od klubu zagranicznego w związku z zagranicznym transferem rekompensaty za wyszkolenie… ”

Nie będziemy wchodzić w szczegóły. Dziewczyny! Jeśli macie jakieś kwestie sporne z klubami to wiecie już, do kogo iść po poradę!

Kibole.pl – apelujemy do klubów – nie o równe prawa! Nie ma równych praw! Apelujemy tylko (i aż) o zwykłą przyzwoitość wobec Kobiet!

Całość materiału tutaj:

Na zdjęciu dziewczyny z kadry U17 po powrocie z ME 2013 ze złotem.

 

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij