Kibole na Majdanie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Kibole na Majdanie!

Tekst osobisty. „Sorry, ale takie mamy klimaty”. Na kijowskim Majdanie są w tej chwili czterej moi znajomi sportowcy. Dwóch z nich to studenci, dwaj pozostali mają własne firmy, jeden muzyczną, drugi coś z oprogramowaniem.

Czy na tej podstawie mogę napisać publicznie, że „Majdanem rządzą sportowcy, studenci i przedsiębiorcy”?

No, nie! Tymczasem Pan Adam Szostkiewicz, dziennikarz i wykładowca, na blogu którego nazwy nie podam, pisze artykuł pod tytułem „Kibole na Majdanie”.

Czytamy w tym artykule:

Podobno Majdanem rządzą teraz ukraińscy kibole. Związani ze skrajną prawicą. Nawet nie z partią Swoboda. […] Jeśli te wszystkie doniesienia (czerpię je z wiarogodnych dla mnie portali zachodnich, np. Realclearpolitics) są rzetelne, to mamy problem.

Napiszę wprost: To Pan ma problem! Gówno Pan wie o prawdziwych problemach Ukrainy! A Kiboli proszę do tego nie mieszać!

Piotr Szymanowski

Ilustracją tego materiału jest zdjęcie, jakie przed chwilą wstawił na swój profil jeden z moich ukraińskich znajomych.

To nie koniec! Przed sekundą na innym portalu przeczytałem równie „odkrywczą” myśl. Brzmi tak:

„Wśród uczestników demonstracji są również kibice piłki nożnej”!

W sumie – racja! Są też na pewno kibice tenisa, piłki ręcznej, koszykówki, judocy, zapaśnicy, że o pięściarzach nie wspomnę.

Kiedy media przestaną wycierać sobie mordy Kibicami i Kibolami?

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij