Przegrana z Chorwacją... UPDATE! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Przegrana z Chorwacją… UPDATE!

23.01.2014 godzina 09.00 Stan zdrowia Jakuba Łucaka jest dobry i prawdopodobnie będzie mógł zagrać w meczu o 5. miejsce.

Imigranci z Polski?

Kiedy Jakub Łucak został ostro kontuzjowany, podczas dramatycznego meczu Polska – Chorwacja, podbiegli do niego nasi trenerzy. Widząc bardzo zły stan zawodnika, zaczęli wzywać pomocy. Ratownicy jednak nie śpieszyli się, żeby ruszyć dupy i bardzo powoli szli w kierunku zawodnika. Pokazały to wyraźnie kamery telewizji.

Nie ma się czemu dziwić… Wszak w Danii pracuje wielu polskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

Kilku z nich mogło być z Włocławka…..

O stanie zdrowia Jakuba Łucaka nie mamy na razie informacji.

Mecz przegrany 28 : 31.

Zdjęcie: PAP/Adam Warżawa)

Mój komentarz

Jestem ratownikiem (wodnym), wiele razy „wyciągałem” i bywałem wyciągany, reanimowałem i bywałem (niestety) reanimowany. Widziałem wiele interwencji medycznych na zawodach w sportach walki. Wiem, że często nie trzeba się zbytnio śpieszyć do leżącego sportowca. Ale! Ale, kurwa jego mać! Ratownictwo jest czymś w rodzaju „instytucji zaufania publicznego!” Dlatego, nawet, jeśli na doświadczone oko widać, że parę sekund nie zrobi różnicy – trzeba do rannego zapierdalać ile sił! Nie można postępować inaczej!

Kłaniam się tym, który śpieszyli się wyjmować mnie z wody (Tobie Grzesiu Dziku szczególnie) i pozdrawiam tych, których osobiście „wyciągłem”.

Teraz poważnie. Z tym Włocławkiem – może przeginam. Ale jeśli ratownikami byli prawdziwi Duńczycy to – zacytuję przewodniczącego SLD Pana Leszka Millera: Nie powiem nawet pies was j…ł, bo to mezalians byłby dla psa!

Piotr Szymanowski