Pirotechnika – tak, czy nie? - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Pirotechnika – tak, czy nie?

Na stronie stadiony.net którą Wam serdecznie polecamy znaleźliśmy dziś obszerny materiał o pirotechnice na stadionach. Czytamy tam między innymi, że:

Dziś w Norwegii znów można odpalać race, ale nie tylko. Właściwie, to może odpalać wszystko! Po osiągnięciu wielostronnego porozumienia kibice mogą wnieść na stadion prawie wszystkie środki (oznaczone klasami II, III i IV), nawet profesjonalne fajerwerki. Zasad bezpieczeństwa pilnują tu wszyscy – od władz, klubu, służb ratunkowych, po kibiców: Przed każdym pokazem kibice muszą złożyć wniosek o jego zatwierdzenie, najpóźniej w południe dzień przed meczem.

Można zazdrościć Norwegom. Można sugerować podobne rozwiązania w Polsce. Warto jednak pamiętać, że właścicielem klubu piłkarskiego, drużyny, stadionu (jakkolwiek by to nie było skomplikowane) – jest prywatna firma. Wszystkim kieruje spółka akcyjna Ekstraklasa SA. Wniosek? Każdy gospodarz, właściciel, czy to hotelu, czy to restauracji, czy nawet sklepu – ma prawo do swoistej „selekcji” klientów i nie ma co z tym dyskutować. Weźmy na przykład Konfrontację Sztuk Walki. Wiemy, że jest to firma prywatna. Gdyby więc Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zapowiedzieli, że na kolejną galę KSW sprzedadzą bilety tylko dla mężczyzn i tylko w krawatach – mieliby do tego absolutne prawo!

Władze klubu piłkarskiego – mogą też zastrzec, że na mecz trzeba przyjść w garniturze i krawacie. Nikt im tego nie zabroni. Są gospodarzami! Kibice to klienci. Mogą się zgadzać na decyzje, mogą protestować, bojkotować, mogą też negocjować.

Właściciel – gospodarz, potrzebuje kibiców – gości. Każdy klub może mieć swoje rozwiązania. Jest jednak ważne pytanie – co mają do tego wojewodowie i policja? Po co się w to mieszają? Trzeba jak najprędzej wywalić do kosza wszelkie prawa o imprezach masowych!

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij