Kliczko walczy na Ukrainie!

Na kijowskim Majdanie zrobiło się gorąco. Z polskich mediów tylko TV Republika pokazuje na bieżąco, co tam się dzieje. Mistrz Świata wagi ciężkiej Lider opozycyjnego UDAR-u Witalij Kliczko stwierdził, że opozycja postuluje wcześniejsze wybory prezydenckie. Kliczko powiedział, że Majdan protestuje od dwóch miesięcy, a Janukowycz udaje, że go nie dostrzega. Wezwał organy siłowe do przejścia na stronę narodu. Nie miał wątpliwości, że w tym pojedynku zwyciężą protestujący, a nie Janukowycz.

Drodzy Czytelnicy! Drodzy Kibole – pozwolę sobie podzielić się z Wami osobistą refleksją. Byłem wiele razy na Ukrainie, mam wśród ukraińskich sportowców, kibiców i dziennikarzy wielu znajomych. Mimo to – naprawdę nie ośmielę się napisać, że znam te sprawy i wiem, co dobre, a co złe. Chcę Was zachęcić tylko do oglądania tego, co się dzieje. A – komu kibicować – nie próbujmy się nawet zastanawiać.

Piszę o wydarzeniach politycznych tylko dlatego, że ogromną rolę odgrywa w nich wspaniały sportowiec, który bardzo wiele zawdzięcza pobytowi i treningom w Polsce, jest tu znany i bardzo ceniony.

Nie słuchajcie głupich koncertów, które mają „pomóc” Ukrainie! Nie ufajcie mediom, które chcą na tych wydarzeniach „kręcić swoje lody”! Co możemy zrobić? Może po prostu myśleć o naszych znajomych, o sportowcach z Ukrainy, o kibicach z tego kraju. Myśleć i modlić się!

kk

 

kkkkkk

 

kkkk

 

Piotr Szymanowski

Fot. Jan Rozmarynowski. Zdjęcia pochodzą z konferencji prasowej przed walką z Albertem Sosnowskim.

Udostępnij!

Dodaj komentarz