REALITY SHOW W MMA - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly REALITY SHOW W MMA

REALITY SHOW W MMA

Piotrek Jagielski

Hubert Babiarz

W tym tekście mamy zamiar dokonać analizy i małego porównania dwóch polskich reality show o mieszanych sztukach walki- MMAster i Szkoły Walki Drwala.

Najpierw analiza pierwszej edycji MMAster. Na początku już było trochę żal, że zgłosiło się tak mało zawodników, bo było ich tylko ponad dwudziestu (teraz ponoć zgłosiło się już ponad trzy razy więcej osób). Początkowo myślałem, że to być może większość słabszych się przestraszyła, jednak okazało się, że poziom był bardzo zróżnicowany. Na początku mógł się wydawać nawet niski, szczególnie po pierwszym odcinku, gdy pokazali „zawodnika”, który nie potrafił nawet skakać na skakance. Jednak jak się okazało, to czołowa dziesiątka stała na wysokim poziomie, a trójka najlepszych tym bardziej znacznie odstawała od reszty.

Z pewnością należy pochwalić formułę tego programu – bardzo podobał mi się motyw zapraszania do programu fachowców w różnych dziedzinach i to naprawdę elitę w danym sporcie, tak jak Damian Janikowski w odcinku z zapasami. Wiadomo, że to jest MMA i powinno się oceniać ogólnie, ale ciężko być najlepszym mając tylko jedną płaszczyznę dobrze rozwiniętą. Dobrze postępowano również, często nagradzając za serce, którym uczestnicy nadrabiali brak umiejętności w danej płaszczyźnie.

Na minus z pewnością prowadząca program…

Więcej w majowym numerze mma magazynu – do którego serdecznie zapraszamy!

http://www.facebook.com/MagazineMMA

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij