REALITY SHOW W MMA

REALITY SHOW W MMA

Piotrek Jagielski

Hubert Babiarz

W tym tekście mamy zamiar dokonać analizy i małego porównania dwóch polskich reality show o mieszanych sztukach walki- MMAster i Szkoły Walki Drwala.

Najpierw analiza pierwszej edycji MMAster. Na początku już było trochę żal, że zgłosiło się tak mało zawodników, bo było ich tylko ponad dwudziestu (teraz ponoć zgłosiło się już ponad trzy razy więcej osób). Początkowo myślałem, że to być może większość słabszych się przestraszyła, jednak okazało się, że poziom był bardzo zróżnicowany. Na początku mógł się wydawać nawet niski, szczególnie po pierwszym odcinku, gdy pokazali „zawodnika”, który nie potrafił nawet skakać na skakance. Jednak jak się okazało, to czołowa dziesiątka stała na wysokim poziomie, a trójka najlepszych tym bardziej znacznie odstawała od reszty.

Z pewnością należy pochwalić formułę tego programu – bardzo podobał mi się motyw zapraszania do programu fachowców w różnych dziedzinach i to naprawdę elitę w danym sporcie, tak jak Damian Janikowski w odcinku z zapasami. Wiadomo, że to jest MMA i powinno się oceniać ogólnie, ale ciężko być najlepszym mając tylko jedną płaszczyznę dobrze rozwiniętą. Dobrze postępowano również, często nagradzając za serce, którym uczestnicy nadrabiali brak umiejętności w danej płaszczyźnie.

Na minus z pewnością prowadząca program…

Więcej w majowym numerze mma magazynu – do którego serdecznie zapraszamy!

http://www.facebook.com/MagazineMMA

Udostępnij!

Dodaj komentarz