Międzynarodowe imprezy masowe! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Międzynarodowe imprezy masowe!

Kibice! Uczmy się języków!

„Disce puer latine, ego faciam te mościpanie!” – powiedział do prostego kibola Stefek Batory w 1566 roku. Jak ktoś nie zna łaciny to służymy tłumaczeniem: „Ucz się koleś łaciny, a będziesz awansował!” Królowi chodziło też o łatwiejsze porozumienie się w wrogami. Minęło pięć wieków i znów trza się uczyć obcych języków. Wtedy wystarczało znać tylko łacinę. Dziś jest gorzej. Co nam się przyda? Słowacki, niemiecki, rosyjski..?

Kibice, uczmy się języków obcych! Będą międzynarodowe ustawki! Pierwsza próba być może już podczas Mistrzostw Świata w Siatkówce (30 sierpnia – 21 września 2014) w siedmiu polskich miastach (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Kraków, Wrocław). A może wcześniej?

Polski sejm przegłosował ustawę o „bratniej pomocy” obcych służb!

Niezależna.pl pisze wprost:

Niemiecka policja na ulicach Warszawy, obce służby na meczach piłkarskiej ekstraklasy… […] Sejm przegłosował dziś ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terenie Polski. […] Ustawa dotyczy interwencji w wypadku zagrożenia bezpieczeństwa publicznego oraz porządku publicznego. Obce służby przybyłyby do Polski na wniosek komendanta głównego policji […] Według posłów PO – wszystko jest okej.

„Nowe regulacje przydadzą się np. w razie pościgu transgranicznego, ratowania ofiar lawin w górach czy np. imprez masowych, w których licznie biorą udział obywatele państw sąsiednich” – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Piotr van der Coghen.

Pan się rozmija z rozsądkiem Panie Pośle! W naszych malutkich Tatrach – międzynarodowa akcja ratowania zasypanych lawiną? Toć przecież liczy się każda minuta! Pan jest skłonny sądzić, że ratownicy z Niemiec lub choćby ze Słowacji zdążą?

„Imprezy masowe, w których licznie biorą udział obywatele państw sąsiednich” – to jakieś horrendum!

Ostatnia taka „impreza masowa”, w której licznie brali udział obywatele państw sąsiednich – trwała w Polsce od 1939 do 1945 roku a jej skutki odczuwamy do dziś!

Napis na zdjęciu „полиция” – po rosyjsku – policja.
Zerknijcie też tu, na 3obieg.pl
oraz tutaj:
 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij