Szpilka – polski ślad?

Z ostatniej chwili, 14.00 wiemy tyle:

Artur Szpilka, który wczoraj wyleciał do USA na walkę – dziś wraca do Polski, żeby uzupełnić dokumenty. Jak powiedział portalowi ringpolska.pl:

„Strażnicy czekali na mnie, zapytali się czy to ja boksuję na HBO, a potem zaprosili mnie na bok. Przekreślili mi ważną do 2018 roku wizę i powiedzieli, że jest nieważna. […] Według nich moja wizja jest nieważna, powiedzieli, że potrzebuje waiver [?], żeby móc przebywać w USA. Zawsze pytano mnie na lotnisku za co siedziałem w więzieniu, odpowiadałem że za bójki i przechodziłem dalej. Teraz było inaczej, kazano mi wracać do Polski.”

Z ostatnej chwili, 11,15 wiemy tyle:

To już zakrawa na sensację, obciach, wstyd lub spisek! Ale, czyj? Na jednym z portali znaleźliśmy wpis od osoby podpisującej się „Fiodor”. Brzmi on tak: „usłyszałem, że poszedł sygnał z Polski o Szpilce. Urzędnicy imigracyjni już mieli info jak wylądowaliśmy”.

Komentarze są już coraz ostrzejsze. Oto jeden z nich: „albo amatorszczyzna Wasyla, albo ktoś się boi tej walki”

Kolejny: „Państwo policyjne w całym tego słowa wymiarze, teraz nawet tworzą tak zwane ‚Nazi check points” – ( See YOUTUBE ) , czyli jak to nazywają w stanach ‚blokady nazistowskie’, gdzie wyrywkowo zatrzymuje ludzi na drogach policja i pyta czy jesteś obywatelem albo czy byłeś karany…- jak nie jesteś obywatelem, to często kończy się pudlem, a potem deportacja. Ktoś z managerów powinien takie rzeczy ogarnąć przed przylotem.”

Jak pisaliśmy w poprzednim wpisie – pracownicy wydziału prasowego ambasady USA – nie mogą komentować poszczególnych przypadków.

Wydaje się niemożliwe, ale pewne „ślady” wskazują, że Artur Szpilka nie został wpuszczony na terytorium USA za poglądy, z jakimi się nie ukrywał… To już byłby obłęd i szaleństwo „Wielkiego Brata”….

Udostępnij!

Dodaj komentarz