UPDATE #2 Szpilka zatrzymany - wywiad! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek UPDATE #2 Szpilka zatrzymany – wywiad!

Godzina 10.50 – wydział prasowy ambasady USA: „Nie możemy komentować konkretnych przypadków” – O! Sorry!

Mówi Fiodor Łapin! Materiał ukazał się dziś około 9.00 na profilu Artura:

Skandal! Na granicy Stanów Zjednoczonych, na lotnisku w Chicago – zatrzymano Artura Szpilkę. Nasz pięściarz miał trenować w USA przed wyznaczoną na 25 stycznia walką z Bryantem Jenningsem. Bokser w tej chwili wraca do Polski przed Monachium. Według trenera Fiodora Łapina – chodzi o dokumenty, których ważność wygasła.

Można się tylko domyślać, że sprawa dotyczy problemów prawnych Artura. Ponoć brak jakiegoś kwitu, dotyczącego pobytu w zakładzie karnym! Zawodnik musi go teraz dostarczyć i pokazać na granicy.

USA! Co to za kraj! Jakby nie można było załatwić tego przez ambasadę?

Granda i skandal! Tak tylko można to skomentować!

Jeśli jest to zaniedbanie ze strony promotorów Artura – to zasłużyli oni na etaty w Ministerstwie Sportu lub na Stadionie Narodowym.

Jak można to skomentować? Wstyd! Dlaczego menadżerowie Artura nie znają przepisów? Przecież wiadomo, że zawodnik jest skoncentrowany na trenowaniu, a do ich obowiązków (jak sądzimy) należy dbać o formalności. Za to przecież biorą kasę. Z drugiej strony – nie chce nam się wierzyć, że Andrzej Wasilewski (prawnik) i Piotr Werner – mogli dopuścić się takiego zaniedbania. To raczej niemożliwe.

Czy winę ponosi Leon Margules, który również zajmuje się sprawami Szpilki w USA?

Jak to wpłynie na wynik walki?

Jeśli Szpilka dopadnie ten dokument w Polsce i znów poleci do USA – wpuszczą go. Będzie miał wtedy około jedenastu dni do walki. To dość czasu na aklimatyzację i wypoczynek po podwójnej podróży.

Będzie też na takim wkurwieniu, że znokautuje Jenningsa w pierwszej rundzie!

Prawo Szpilki?

A raczej wielki, niezawiniony pech polskiego pięściarza. Już raz tak (prawie tak) było. Przed walką, w której rywalem Szpilki miał być Wojciech Bartnik – Artur Szpilka został aresztowany tuż po ceremonii ważenia. Walki nie było, a Szpilka został doprowadzony do zakładu karnego, w którym odbył „zaległy” wyrok. Wtedy sprawa wydawała się wyjątkową złośliwością władzy, konkretnie prokuratury, bo odbywanie tego wyroku mogło się równie dobrze zacząć dzień później!

Podejrzewano również, że Artur, a raczej jego promotorzy, znaleźli sposób, żeby spektakularnie „wycofać się” z walki, gdy okazało się, że szanse Wojtka Bartnika są większe. Nie jestem w stanie w to uwierzyć! Jednak…

Teraz ruszyła lawina podejrzeń, że przyczyną „braku papierka” na lotnisku w USA jest słaba forma Artura, a jego obóz chce w ten sposób uniknąć konfrontacji z Jenningsem! Też nie jestem w stanie w temu dać wiary!

Szczególnie, gdy Andrzej Wasilewski powiedział dla ringpolska.pl że współpromotor Artura w USA Leon Margules jest prawnikiem a do tego całą sprawą zajmuje się jeszcze jeden prawnik, specjalista od spraw imigracyjnych.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij