ZAPRASZAMY NA ARMWRESTLING! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly ZAPRASZAMY NA ARMWRESTLING!

Już 6 maja, na Litwie rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu. Na czym polega ten sport – będę się starał pokazać w kilku materiałach. Na razie wywiady z trzema czołowymi zawodnikami naszej kadry, potencjalnymi medalistami nadchodzących mistrzostw, oraz krótki materiał o statusie zawodników zajmujących się Armwrestlingiem.

https://www.youtube.com/watch?v=TIRibgLoUgU

https://www.youtube.com/watch?v=V1PvRaCvVXU

https://www.youtube.com/watch?v=HFo2YqfxAcs

A ja tylko powiem dosadnie – czym różni się siłowanie na ręce od Armwrestlingu? Tym, czym jazda na rowerze do sklepu, od kolarstwa. I tyle! Jeszcze jedno – dlaczego, mimo żem purysta językowy – notorycznie piszę Armwrestling z wielkiej litery? Wszak nie piszę nigdy Piłka Nożna, ani Hokej. Moja odpowiedź: dawno, dawno temu zobaczyłem, że zawodnicy Judo – gdy tylko piszą o swojej dyscyplinie – stosują wielką literę. Wtedy, zanim jeszcze poznałem Armwrestling, uważałem to za błąd językowy. Ale, im bliżej byłem Judo i Judoków, tym bardziej przekonywałem się, że piszą tak z szacunku do swojej dyscypliny, z miłości do niej. Tak samo jest z Armwrestlingiem. Dlatego, nie napiszę Piłka Nożna, ale napiszę Judo, czy Armwrestling.

Wszystkich, którzy chcą wiedzieć jeszcze więcej o tym sporcie zapraszam na stronę www.armpower.net

Takie rozważania doświadczonego językoznawcy… A co! W końcu znam ten język od 57 lat!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij