Wyborcza o Pielgrzymce…

Gazeta Wyborcza kuriozalnie komentuje VI Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców. Na zakończenie obszernego tekstu, który za Was przeczytaliśmy, mamy taki akapit:

Organizatorzy pielgrzymki chcieli, aby łączyła ona kibiców zwaśnionych klubów. Jednak na zakończenie jasnogórskiego spotkania kibice wznosili okrzyki, które z pojednaniem mają niewiele wspólnego. „Polska to my, a nie Donald i jego psy”, „A na wiosnę zamiast liści będą wisieć komuniści”, „Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska narodowa” – to tylko niektóre hasła, które skandowali przed jasnogórskim szczytem. Wokół płonęły race. Na ich odpalenie zgodzili się wcześniej paulini.

Po pierwsze – „zwaśnione kluby” to wymysł mediów głównego ścieku.

Po drugie – Naszym zdaniem cytowane okrzyki doskonale służą pojednaniu w narodzie!

Jak było? Było wspaniale, wkrótce już na stronie Kibole.pl i naszym profilu znajdziecie film pokazujący uroczystość prezentacji transparentów.

Spotkanie kibiców polskich klubów rozpoczęła msza, całość homilii księdza Jarosława Wąsowicza SDB znajdziecie w poprzednim materiale.

Następnie księża poświęcili klubowe flagi, szaliki i transparenty.

W sali Księdza Kordeckiego – Leszek Żebrowski wygłosił doskonały wykład o Powstaniu Warszawskim, który postaramy się Wam wkrótce pokazać na stronie.

Kolejny punkt Pielgrzymki to prezentacje klubów oraz inicjatywy „Testament”, o której też będziemy szerzej pisać.

Gdy zapadł zmrok, przed murami klasztoru kilka tysięcy kibiców z całej Polski mogło podziwiać transparenty i (bardzo stonowaną i spokojną) pirotechnikę.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Kilka zdjęć w naszej galerii.
Fot. Rafał Mirecki/Kibole.pl

[nggallery id=20]

Udostępnij!

Dodaj komentarz