Wyborcza o Pielgrzymce... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Wyborcza o Pielgrzymce…

Gazeta Wyborcza kuriozalnie komentuje VI Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców. Na zakończenie obszernego tekstu, który za Was przeczytaliśmy, mamy taki akapit:

Organizatorzy pielgrzymki chcieli, aby łączyła ona kibiców zwaśnionych klubów. Jednak na zakończenie jasnogórskiego spotkania kibice wznosili okrzyki, które z pojednaniem mają niewiele wspólnego. „Polska to my, a nie Donald i jego psy”, „A na wiosnę zamiast liści będą wisieć komuniści”, „Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska narodowa” – to tylko niektóre hasła, które skandowali przed jasnogórskim szczytem. Wokół płonęły race. Na ich odpalenie zgodzili się wcześniej paulini.

Po pierwsze – „zwaśnione kluby” to wymysł mediów głównego ścieku.

Po drugie – Naszym zdaniem cytowane okrzyki doskonale służą pojednaniu w narodzie!

Jak było? Było wspaniale, wkrótce już na stronie Kibole.pl i naszym profilu znajdziecie film pokazujący uroczystość prezentacji transparentów.

Spotkanie kibiców polskich klubów rozpoczęła msza, całość homilii księdza Jarosława Wąsowicza SDB znajdziecie w poprzednim materiale.

Następnie księża poświęcili klubowe flagi, szaliki i transparenty.

W sali Księdza Kordeckiego – Leszek Żebrowski wygłosił doskonały wykład o Powstaniu Warszawskim, który postaramy się Wam wkrótce pokazać na stronie.

Kolejny punkt Pielgrzymki to prezentacje klubów oraz inicjatywy „Testament”, o której też będziemy szerzej pisać.

Gdy zapadł zmrok, przed murami klasztoru kilka tysięcy kibiców z całej Polski mogło podziwiać transparenty i (bardzo stonowaną i spokojną) pirotechnikę.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Kilka zdjęć w naszej galerii.
Fot. Rafał Mirecki/Kibole.pl

[nggallery id=20]

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij