Polska sportową potęgą! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Polska sportową potęgą!

Jak wstępnie obliczyły Nasze Igrzyska – w roku 2013 polscy sportowcy wszystkich dyscyplin zajęli dziewiąte miejsce na świecie! Nasze Igrzyska – podsumowały wyniki Polek i Polaków we wszystkich konkurencjach sportowych, we wszystkich zawodach mistrzowskich rozgrywanych na świecie i w Europie.

Nasze Igrzyska to właściwie jedyne medium, które zbiera dokładne wyniki ze wszystkich dyscyplin sportowych, traktując WSPÓLNIE dorobek WSZYSTKICH sportowców.

Poniżej dokładne informacje i tabela.

NAsze

Szkoda, wielka, szkoda, że większość tych sukcesów nie została nagłośniona w mediach i wykorzystana dla promocji polskiego sportu!

Jednocześnie – zachęcamy Was do uważnego sprawdzenia tabel. Może coś jeszcze uszło naszej uwadze. Prosimy o uwagi i uzupełnienia.

Nasze Igrzyska:

Początek nowego roku to będzie na pewno czas na podsumowania starego. Rok 2013 za nami, Nasze Igrzyska patrzyły na niego jak na jedne wielkie Igrzyska dla wszystkich sportów. Patrzyły i liczyły i podsumowały. Jak stworzyć Igrzyska dla wszystkich sportów? Ano właśnie tak, po prostu nie trzeba nic nowego organizować tylko zaliczyć wszystkie najważniejsze światowe imprezy w każdym sporcie do tzw. WSPÓLNYCH IGRZYSK. Nikt takiego podsumowania jeszcze nie robił, bo nikt nie potraktował wszystkich sportów tak na poważnie jak robią to Nasze Igrzyska. Podziały na olimpijskie i nieolimpijskie, popularne i mniej znane, zostały jakby na drugim planie. Idea wspólnej rywalizacji jednoczy wszystkich, bez tych podziałów. Tutaj liczy się przede wszystkim sukces sportowy.
Z uwagą patrzyliśmy na wszystkie sukcesy sportowe naszych reprezentantów tak jakby startowali w jednej WSPÓLNEJ REPREZENTACJI POLSKI. Patrzyliśmy i liczyliśmy, sukcesy w postaci medali, bo to chyba najłatwiejszy sposób na podsumowanie wyników sportowych. Jak się okazuje najwięcej sukcesów mieliśmy w sportach mniej medialnych, dlatego to co wyszło nam z takiego podsumowania może wzbudzić pewne zaskoczenie, wręcz sensację! Polska 9-tą potęgą świata w sporcie? Tuż za Chinami i Australią? Niewiarygodne, ale prawdziwe. Dlatego, aby ktoś nie posądził Nasze Igrzyska o manipulację wyników to będą one do wglądu wkrótce.
Nasze Igrzyska przygotowały pewien sposób punktacji tak, aby można było w miarę sprawiedliwy sposób porównać wszystkie dyscypliny sportowe tak różne od siebie. I tutaj Polska otrzymała pewną ilość punktów, ale nawet jeśli komuś się nie podoba ten sposób punktacji tylko woli tradycyjną klasyfikację medalową to tutaj o dziwo także Polska jest 9-ta potęgą w sporcie. Jak to się stało? Na pewno przyjdzie jeszcze czas na przeanalizowanie wszystkich naszych osiągnięć sportowych. Szkoda tylko, że DUŻA WIĘKSZOŚĆ NIE ZOSTAŁA WYKORZYSTANA W MEDIACH DLA PROMOCJI NASZEGO SPORTU, a jak się okazuje jest co promować.
Drugim zaskoczeniem podsumowania 2013 roku jest to, że chyba po raz pierwszy od kiedy takie podsumowania robię pierwszą potęgą świata w sporcie nie zostały Stany Zjednoczone. Najwięcej punktów i także medali zdobyli tym razem sportowcy Rosji. Może dlatego, że dużo w ubiegłym roku było imprez w sportach walki, w których w większości tych dyscyplin dominują właśnie Rosjanie. Kolejność pozostałych państw nie jest raczej zaskoczeniem. Dla wyjaśnienia Wielka Brytania została wyżej oceniona niż Chiny pomimo mniejszej ilości medali, ponieważ odnosiła sukcesy w znacznie większej ilości sportów aż 67 (a Chiny w 48). Czyli jest bardziej wszechstronnym krajem, a to powinno być ważniejsze niż skupianie się tylko na niektórych dyscyplinach gdzie kosi się mnóstwo medali, tak jak robią to Chiny właśnie. Natomiast Szwecja, Kanada i Hiszpania także zostały wyżej ocenione niż Czechy i Ukraina pomimo mniejszej ilości medali, ponieważ kraje te odnosiły więcej sukcesów w grach zespołowych. Wiadomo, że gry zespołowe są trochę w takich klasyfikacjach na straconej pozycji, dlatego sukcesy w tych sportach zostały trochę wyżej ocenione. Ale oczywiście taka punktacja w Igrzyskach dla wszystkich sportów jest tylko propozycją, każdy może sobie zrobić z tego tradycyjną klasyfikację medalową.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij