Taniec bżócha czyli... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Taniec bżócha czyli…

Lobbing dla sportu? Brawo! Projekt zmian w ustawie o sporcie? Brawo! Ale… Co to jest sport? Może to?

Bardzo liczymy na Prawo Sportowe!

Lobbing to legalne działanie na rzecz określonych grup, podmiotów, między innymi podczas procesów stanowienia prawa.

Dokładnie na Nowy Rok 2014, radca prawny Tomasz Dauerman został wpisany do rejestru firm prowadzących działalność lobbingową pod numerem 0294. Znamy jego publikacje, między innymi na prawosportowe.pl Jest też menadżerem wielu znanych sportowców.

Na stronie prawosportowe.pl znajdujemy następujący materiał Pana Tomasza Dauermana:

„W minionym roku miałem ponad 40 spotkań z prezesami czy członkami zarządów polskich związków sportowych. Okazało się, że wszyscy razem wzięci mają mnóstwo bardzo podobnych problemów, spostrzeżeń czy postulatów. To, czego im brakuje – to „wspólnej reprezentacji”, takiego „jednego głosu”, który w imieniu wszystkich by te spostrzeżenia czy postulaty formułował i forsował. […] Krótko rzecz ujmując: będę się bardzo starał zabierać w waszym imieniu głos wszędzie tam, gdzie dla dobra sportu głos ten powinien być słyszalny.”

My – Kibole.pl – bardzo liczymy na działalność lobbingową i doradczą Pana mecenasa! Obawiamy się jednak, że będzie to tylko „łatanie dziur”. Bardzo potrzebne, ale tylko doraźne!

Czy Ministerstwo Sportu wie, czym jest sport? Jeśli wie, to dlaczego finansuje Narodowy Dzień Sportu – prywatną inicjatywę, która oferowała Polakom między innymi taniec brzucha? To jest „wizja” sportu? Może nawet sportu masowego?

Najważniejsze jest to, żeby osoby stanowiące prawo (posłowie) mieli jasną wizję – jak ma wyglądać polski sport! Czy za kilka lat ma być całkowicie „prywatny”, czy całkowicie „państwowy”?

Każda władza, każda partia, w obecnym systemie politycznym – będzie dążyć do tego, aby mieć w sporcie jak najwięcej etatów do nagradzania wiernych towarzyszy. Do dzielenia stanowisk i wpływów. Tak było od czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i tak jest nadal.

Wszystko, wskazuje na to, że dalej tak będzie! Proponowane przez posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej zmiany w ustawie o sporcie dobitnie o tym świadczą.

Reasumując – inicjatywie lobbingowej życzymy sukcesów!

Liczymy jednak też na jasną deklarację – jaki ma być polski sport w przyszłości?

Przecież nasze wojsko też przechodzi przekształcenia, też wprowadza drobne, kosmetyczne i zasadnicze zmiany. Ale ma przecież całościowy pogląd na to, jak ma w przyszłości wyglądać polska obronność. Przynajmniej mamy taką nadzieję…

Projekt zmian ustawy o sporcie tutaj:

A tutaj taniec brzucha na Narodowym Dniu Sportu

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij