Lech Poznań – lekcja historii!

Podajemy za wpolityce.pl

Kilkaset osób, ubranych w białe i czerwone płaszcze, utworzyło na płycie placu wielką, biało-czerwoną szachownicę, było to nawiązanie do stulecia poznańskiego lotniska oraz rocznicy zdobycia go w styczniu 1919 roku przez powstańców. Później grupy rekonstrukcyjne wcielające się w żołnierzy polskich, niemieckich i cywilów sprzed 95 lat i widzowie wspólnie powtórzyli słowa przysięgi o zachowaniu pamięci o powstaniu wielkopolskim. Jubileuszowe obchody w Poznaniu zakończy koncert Poznańskich Słowików w Auli Uniwersyteckiej. W niesamowity sposób 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczcili kibice Lecha Poznań. Po zmroku Stary Rynek i otaczające go uliczki ozdobiła okolicznościowa iluminacja.

Czas na Warszawę!

28 grudnia obchody przeniosą się do Warszawy. Tam odprawiona zostanie msza święta w intencji powstańców wielkopolskich. Potem uczestnicy uroczystości będą pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie zaaranżowany będzie obóz powstańczy.

Zdjęcia filmy  i więcej informacji znajdziecie na profilu

Zdjęcie FOTOKOLEJORZ

Naszym zdaniem jest to znacząco lepsza lekcja historii od tego, co daje uczestnikom „przystanku błoto” Pan Jerzy Owsiak!

Udostępnij!

Dodaj komentarz