Lech Poznań – lekcja historii! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Lech Poznań – lekcja historii!

Podajemy za wpolityce.pl

Kilkaset osób, ubranych w białe i czerwone płaszcze, utworzyło na płycie placu wielką, biało-czerwoną szachownicę, było to nawiązanie do stulecia poznańskiego lotniska oraz rocznicy zdobycia go w styczniu 1919 roku przez powstańców. Później grupy rekonstrukcyjne wcielające się w żołnierzy polskich, niemieckich i cywilów sprzed 95 lat i widzowie wspólnie powtórzyli słowa przysięgi o zachowaniu pamięci o powstaniu wielkopolskim. Jubileuszowe obchody w Poznaniu zakończy koncert Poznańskich Słowików w Auli Uniwersyteckiej. W niesamowity sposób 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczcili kibice Lecha Poznań. Po zmroku Stary Rynek i otaczające go uliczki ozdobiła okolicznościowa iluminacja.

Czas na Warszawę!

28 grudnia obchody przeniosą się do Warszawy. Tam odprawiona zostanie msza święta w intencji powstańców wielkopolskich. Potem uczestnicy uroczystości będą pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie zaaranżowany będzie obóz powstańczy.

Zdjęcia filmy  i więcej informacji znajdziecie na profilu

Zdjęcie FOTOKOLEJORZ

Naszym zdaniem jest to znacząco lepsza lekcja historii od tego, co daje uczestnikom „przystanku błoto” Pan Jerzy Owsiak!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij