Polonia, Król, kasa! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Polonia, Król, kasa!

Ireneusz Król i Polonia Warszawa – temat na dokument!

Doskonały film dokumentalny. Zrealizowali go Adam Drygalski i Mateusz Sokołowski przy współpracy Bartosza Ignacika, dziennikarza Canal+. Producentem jest platforma NC+. 26 grudnia mieliśmy premierę na CANAL+Sport a teraz przez kilka dni tamże będą powtórki.

Ponadto cały film jest dostępny na YouTube.

Ten film powinno się oglądać na każdych studiach menadżerskich związanych ze sportem!

Szczególnie warto polecić wypowiedź Ireneusza Króla w kwestii „za ile może wyżyć trener” oraz o wrzucaniu kasy do niszczarek.

„Kasa będzie jutro”

Dla warszawskiej Polonii sezon 2012/2013 był ostatnim w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Z powodu zadłużenia klub nie otrzymał licencji i został karnie zdegradowany do czwartej ligi. W pierwszej połowie 2013 roku media informowały o trudnej sytuacji w Polonii, m. in. o zaległościach w wypłatach. Dokument pokazuje, jak na to wszystko reagowali piłkarze, trenerzy i pracownicy klubu.

„Gdyby Polonia nadal grała w ekstraklasie te materiały nie ujrzałyby światła dziennego Wydarzenia, na które nie mieliśmy wpływu skłoniły nas do opowiedzenia historii, która nigdy nie powinna się wydarzyć.” – powiedzieli autorzy filmu.

Warto też przeczytać wypowiedź Ireneusza Króla z 28 maja 2013.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.