Wzór do naśladowania - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Wzór do naśladowania

W naszych, polskich, zawodowych sportach walki a szczególnie w Mieszanych Sztukach Walki – warto by się wzorować na przepisach z USA. Komisja Boksu Zawodowego w stanie Teksas – nam przydałoby się coś podobnego. Mazowiecka Komisja Zawodowego MMA, Pomorska Komisja Zawodowego MMA i inne, zgodnie z regionami, województwami, czy jakoś inaczej.

Taka komisja, składająca się z osób o niepodważalnych kwalifikacjach zawodowych i moralnych, jako ostateczny organ decyzyjny o wszystkim, co dotyczy MMA w danym regionie.

Mało tego! Taka właśnie Komisja mogłaby być depozytariuszem pieniędzy, które każdy organizator obiecał zawodnikom. Mechanizm taki: organizator składa do Komisji wszystkie kontrakty i przelewa na jej konto całą kwotę wynagrodzenia. Dopiero wtedy może zorganizować swoją imprezę. Uniknięto by w ten sposób sytuacji, że zawodnicy muszą się upominać o kasę za walki.

Te pomysły miałem od dawna, zresztą wielu z was na pewno też. Kwestia wróciła, po obejrzeniu poniższego materiału.

Komisja Boksu Zawodowego w Teksasie analizuje nagranie wideo, jakie pojawiło się w sieci w związku z sobotnią walką Marcosa Maidany z Adrianem Bronerem. Na ujawnionym w mediach nagraniu widać jak podczas przerwy pomiędzy rundami jeden z sekundantów Maidany wyraźnie podaje mu do ust jakiś środek.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij