Wzór do naśladowania

W naszych, polskich, zawodowych sportach walki a szczególnie w Mieszanych Sztukach Walki – warto by się wzorować na przepisach z USA. Komisja Boksu Zawodowego w stanie Teksas – nam przydałoby się coś podobnego. Mazowiecka Komisja Zawodowego MMA, Pomorska Komisja Zawodowego MMA i inne, zgodnie z regionami, województwami, czy jakoś inaczej.

Taka komisja, składająca się z osób o niepodważalnych kwalifikacjach zawodowych i moralnych, jako ostateczny organ decyzyjny o wszystkim, co dotyczy MMA w danym regionie.

Mało tego! Taka właśnie Komisja mogłaby być depozytariuszem pieniędzy, które każdy organizator obiecał zawodnikom. Mechanizm taki: organizator składa do Komisji wszystkie kontrakty i przelewa na jej konto całą kwotę wynagrodzenia. Dopiero wtedy może zorganizować swoją imprezę. Uniknięto by w ten sposób sytuacji, że zawodnicy muszą się upominać o kasę za walki.

Te pomysły miałem od dawna, zresztą wielu z was na pewno też. Kwestia wróciła, po obejrzeniu poniższego materiału.

Komisja Boksu Zawodowego w Teksasie analizuje nagranie wideo, jakie pojawiło się w sieci w związku z sobotnią walką Marcosa Maidany z Adrianem Bronerem. Na ujawnionym w mediach nagraniu widać jak podczas przerwy pomiędzy rundami jeden z sekundantów Maidany wyraźnie podaje mu do ust jakiś środek.

Udostępnij!

Dodaj komentarz