Kołodziej nie walczy, Saleta komentuje... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Kołodziej nie walczy, Saleta komentuje…

… ze zdziwieniem odwołanie walki o tymczasowe mistrzostwo świata WBA, którą mieli stoczyć Paweł Kołodziej (33-0) i Ilunga Makubu (15-1). Walka w kategorii junior ciężkiej była zaplanowana na 11 lutego 2014 roku. Jak podaje promotor Pawła i szef KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski – walkę odwołano bo strony nie doszły do porozumienia co do kasiory.

Przebywający obecnie w Tajlandii Przemysław Saleta skomentował to na swoim profilu:

„Nie potrafię tego zrozumieć, walka o tytuł dla sportowca powinna być szansą, marzeniem i wyzwaniem, a nie skokiem na kasę. Mam wrażenie, że Paweł był zbyt długo trzymany pod kloszem, nie wierzy w wygraną i mając 34 lata, rodzinę i 0 porażek- boi się zaryzykować. Szkoda…”

Paweł Kołodziej…. Ze sklerotycznej mgły wychodzą wspomnienia, gdy na pewnej gali MMA w Poznaniu, po raz pierwszy poznałem Pawła. Słowa, które wtedy padły… Następne, po kilku latach… Coś poszło nie tak. Masz rację Przemo, szkoda! Ale, może też wszystkiego nie wiemy?

Piotr Szymanowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.