Legia gra przy pustych trybunach!

Dzisiejszy mecz Legia Warszawa – Ruch Chorzów odbywa się przy pustych trybunach. Prezes Legii ostro wypowiada się dla serwisu legionisci.com o decyzji Wojewody Małopolskiego:

Mecze podwyższonego ryzyka są ściemą. Ustawa zobowiązuje organizatora do wydania większej ilości pieniędzy i nic więcej. Jest to mechanizm, który stosuje władza, aby pokazać, że „coś zrobiła”.

Pan wojewoda miał pewność, że podczas meczu z Ruchem nic się nie zdarzy. Były zapewnienia klubu i kibiców, i moim zdaniem przekroczył swoje kompetencje. Klub Legia Warszawa w stu procentach spełnia wszystkie wymogi, które są stawiane przez prawo, a aparat państwa i pan wojewoda je przekracza. Ustawa nie pozwala wojewodzie karać, a on posługuje się takimi stwierdzeniami. Dochodzi do degradacji społecznej jeśli chodzi o poszanowanie prawa. Doszło do tego, że nasz pan wojewoda i kilku innych zawłaszczyło sobie kompetencje właścicieli stadionów i miast. Nie potrafię się doczytać na jakiej podstawie prawnej stali się głównymi rozgrywającymi w sprawie organizacji meczów. To miasto powinno mieć takie kompetencje. Ustawa daje wojewodzie jedną kompetencję, że jeśli ma uzasadnione ryzyko, że może się coś zdarzyć, to może podjąć decyzję o zamknięciu stadionu.

Jako ciekawostkę prezes Legii powiedział, że kibice przysłali mu zdjęcie wojewody z szalikiem Duma Stolicy (KSP).

Cały wywiad na legionisci.com

 

 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz