Radny z Lublina Zbigniew Jurkowski ma wizję! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Radny z Lublina Zbigniew Jurkowski ma wizję!

Proszę już od dziś notować dane i wskaźniki gospodarcze. 8 czerwca wystartuje maraton w Lublinie. Sport jest jedną z ostatnich dziedzin, w których liczy się prawda, konkretny wynik, czas, ciężar, czy liczba punktów. Dziennikarze sportowi to „dziewice” i „prorocy prawdy” w porównaniu do dziennikarzy społeczno-politycznych i kulturalnych. Jednak – to już się kończy! Przy sportowym ognisku grzeją się ludzie, którzy myślą i mówią bzdury. Do rzeczy, czyli do przykładu!

Z okazji lubelskiego maratonu padło zdanie:

– „Nie ma lepszej promocji miasta jak maraton. Takie wydarzenia napędzają rozwój gospodarczy.” – powiedział Zbigniew Jurkowski, radny Lublina.

Panie Zbigniewie!

Na pewno ma pan dostęp do wszystkich danych gospodarczych swojego miasta. Nasza prośba – niech pan uprzejmie notuje wszystko, co tylko da się odnotować. Dokładnie za rok zwrócimy się do pana z prośbą o rzetelny dowód – na ile rozwinął się gospodarczo Lublin za przyczyną sobotniego maratonu. Jeśli zdoła pan to udokumentować – obwołamy pana geniuszem w dowolnej dziedzinie.

Jeśli natomiast nie będzie na stole konkretnych dowodów – pozostaniemy przy swoim dzisiejszym zdaniu, że gada pan bzdury. Z poważaniem, redakcja kibole.pl

Natomiast dla wszystkich chętnych do startu informacje pod tym adresem[email protected]

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.