Janda – wymsknęło się o kasie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Janda – wymsknęło się o kasie!

Często bierzemy udział w dyskusjach na temat finansowania sportu, a właściwie jego braku w Polsce. Zastanawiamy się, skąd brać na to pieniądze, jak ratować sekcje i kluby zagrożone upadkiem z przyczyn finansowych. Pisaliśmy wielokrotnie, że warto (doraźnie) sięgać po pieniądze wydawane przez państwo czy też miasta na „kulturę”. Mało kto wie, ile kosztują takie działania „artystyczne” jak profanacja krzyża w Centrum Sztuki Współczesnej, czy głupie, wulgarne rysunki w Centrum Sztuki Współczesnej. Dziś, 30.11.2013, podczas audycji „Śniadanie Mistrzów” w Telewizji Vszystkich Nas, Pani Krystyna Janda (aktorka 67l. ) powiedziała, że państwo (czy też miasto) wykłada na jej dwa teatry sześćset tysięcy rocznie! Podzieliliśmy to przez 12 miesięcy i wszyło 50 tysięcy. Naszym zdaniem – jest to kwota, za którą można utrzymać sekcję lub klub młodzieżowy.

Sekcję lub klub, z którego może wyjść medalista igrzysk lub mistrzostw świata. Kiedy będą mu grali hymn – świat usłyszy o naszym kraju. Czy za sprawą Pani Krystyny Jandy (60 l.) też usłyszy? Raczej nie.

Wniosek? Starzy ludzie nie powinni zabierać głosu na żywo, bo mogą coś chlapnąć:-)

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij