Mucha jeszcze przemówiła! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Mucha jeszcze przemówiła!

Resort sportu w dobrych rękach!

Wychodzę z założenia, że skoro nasi sportowcy mają równać do najlepszych na świecie, ich zaplecze też powinno się starać. Takim zapleczem dla zawodników jest wszak Ministerstwo Sportu i konkretnie osoba, która pełni funkcję Ministra Sportu.

Porównajmy więc dwa przykładowe życiorysy.

Witalij Mutko – inżynier mechanik, absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Państwowego w Petersburg, doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Petersburgu. Temat pracy: „Stosunek regulatorów rynku i państwa w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu”; praca w sporcie: Prezydent Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (2005-2009 ) ,członek Rady Federacji (2003-2008 ). Od 2012 Minister Sportu Rosji.

Andrzej Biernat – magister pedagogiki, studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania sportem. Nauczyciel wuef, dyrektor OsiR w Konstantynowie Łódzkim. Od 2013 Minister Sportu Polski.

Resort jest w dobrych rękach! Powiedziała odchodząca Ministra Sportu Joanna Mucha i pokazała swojemu następcy Andrzejowi Biernatowi, gdzie jest gabinet, które miejsce ma na parkingu oraz gdzie schowała kawę i mleko.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.