Mucha jeszcze przemówiła! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Mucha jeszcze przemówiła!

Resort sportu w dobrych rękach!

Wychodzę z założenia, że skoro nasi sportowcy mają równać do najlepszych na świecie, ich zaplecze też powinno się starać. Takim zapleczem dla zawodników jest wszak Ministerstwo Sportu i konkretnie osoba, która pełni funkcję Ministra Sportu.

Porównajmy więc dwa przykładowe życiorysy.

Witalij Mutko – inżynier mechanik, absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Państwowego w Petersburg, doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Petersburgu. Temat pracy: „Stosunek regulatorów rynku i państwa w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu”; praca w sporcie: Prezydent Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (2005-2009 ) ,członek Rady Federacji (2003-2008 ). Od 2012 Minister Sportu Rosji.

Andrzej Biernat – magister pedagogiki, studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania sportem. Nauczyciel wuef, dyrektor OsiR w Konstantynowie Łódzkim. Od 2013 Minister Sportu Polski.

Resort jest w dobrych rękach! Powiedziała odchodząca Ministra Sportu Joanna Mucha i pokazała swojemu następcy Andrzejowi Biernatowi, gdzie jest gabinet, które miejsce ma na parkingu oraz gdzie schowała kawę i mleko.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij