Wojewoda zamknie trybuny Arki?

Jak podaje serwis arkowcy.pl – niebawem może dojść do absurdalnej decyzji wojewody pomorskiego, który szykuje się do zamknięcia trybuny „Górka”, „Tory” oraz części miejsc dla gości podczas zbliżającego się meczu ze Stomilem.

Na stronie arkowcy.pl czytam między innymi:

„Po raz kolejny ktoś próbuje ukarać Arkę w momencie gdy osiągamy dobre wyniki i tworzony jest dobry klimat wokół naszego klubu. Już rok temu wojewoda Stachurski podejmował absurdalne decyzje zamknięcia „Górki”. Teraz szczyt absurdu może przekroczyć kolejne granice.”

Kibole.pl – wielokrotnie pisaliśmy o debilnych przepisach, o stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej wobec kibiców. Prowadziliśmy też korespondencję z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie będziemy jej przytaczać, bo jest zbyt zawiła. Streścimy jednak jej sedno.

Pytanie od Kibole.pl – Panie Rzeczniku, czy stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec kibiców (poprzez zamykanie trybun) jest zgodne z konstytucją?

Rzecznik: Zamykanie trybun nie jest działaniem karnym, a jedynie administracyjnym.

Tłumacząc to na język (prawie) zrozumiały: wojewodowie nie stosują wobec kibiców odpowiedzialności zbiorowej, bo zamknięcie trybun nie jest karą wobec nich!

Tłumacząc to na język jeszcze nieco bardziej zrozumiały – to tak, jakby bić pasem drabinę, z której się spadło.

zdjęcie: arkagynia.pl

Udostępnij!

Dodaj komentarz