„Wielki comeback Snary”

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Gala boksu „Wielki comeback Snary” . W walce wieczoru mają spotkać się Dariusz Snarski i Maciej Zegan. Obaj to bardzo utytułowani bokserzy, którzy w swojej karierze mają stoczonych po 300 walk amatorskich i kilkadziesiąt zawodowych. Walka pomiędzy zawodnikami to rewanż z przed niemal pięciu lat. Wtedy Snarski przegrał, jednak według zawodnika z Białegostoku werdykt był niesłuszny, co nawet potwierdziła komisja sędziowska w zeszłym roku, która uznała decyzję sędziów jako pomyłkę. Przez ponad 4 lata Snarski domagał się rewanżu i wreszcie udało mu się do niego doprowadzić. Walka na pewno będzie zacięta, bo Snarski przed swoją publicznością będzie chciał udowodnić ze to on jest lepszym zawodnikiem.

Jednak do walki może nie dojść. Ponieważ w kontrakcie została zapisana waga do 63 kilogramów, a Snarski chciał walczyć do 64. Po negocjacjach z Zeganem udało się wynegocjować 63,6, co stanowi dalej problem, dlatego Snarski musi mocno pracować aby osiągnąć limit i aby walka się odbyła,

Transmisję z gali przeprowadzi telewizja Orange sport.

zegan

Poniżej, za wingsofcommercials – wywiad z Maciejem.

Maciej Zegan o walce ze Snarskim

Niedługo walka z Dariuszem Snarskim, jak przygotowania?

Maciej Zegan: Idą w dobrym kierunku czyli na razie brak kontuzji już jestem po kilku sparingach tz. Że idzie po myśli trenera Zygmunta Gosiewskiego a to mnie cieszy że nie zapomniałem jak się boksuje J

Dariusz Snarski długo zabiegał o rewanż. Podobno nie dawał spokoju przez kilka lat odnośnie Waszej drugiej walki?

M.Z. Trochę zabiegał, prawie przy każdym naszym spotkaniu wspominał że musimy zrobić rewanż, ale ja ta walkę traktuję już trochę w innej kategorii, a mianowicie, że ta walka to pokazanie młodym ludziom-zawodnikom że boks to piękny sport i każdy go może spróbować w każdym wieku, i my to pokażemy w ringu.

Co powiesz o Waszej wcześniejszej walce i jak odniesiesz się do oceny sędziów, którzy w zeszłym roku uznali werdykt za pomyłkę sędziowską?

M.Z. To ich zadanie, ja uważam że werdykt był słuszny i kibice którzy tam byli i oglądali walkę na żywo też tak twierdzili i twierdzą.

Kilka lat temu Wasza walka i np. szybki rewanż miał duże znaczenie sportowe. Czy rewanż po tylu latach ma sens. Czy to po prostu chęć pokazania dobrego boksu i danie szansy Darkowi Snarskiemu który np. zasługiwał na taką konfrontację po ogłoszeniu tej decyzji przez komisję sędziowską.

M.Z. Nasza walka ma pokazać to że każdy może się dobrze przygotować i w to każdym wieku. My już jesteśmy trochę inni i starsi wtedy to nie było by głupie. W najbliższej walce chcemy pokazać że boks jest piękną dyscypliną i dać ludziom emocjonujący pojedynek)

Wasze losy są trochę podobne, świetni bokserzy, z możliwościami, ale ma się wrażenie że w najważniejszych walkach, los, a w zasadzie decyzje sędziów były Wam nieprzychylne, mimo że według wielu osób powinniście wygrać. Mówiąc dosłownie byliście oszukani jak w przypadku Twojej walki z Arturem Gregorijanem w walce o tytuł Mistrza Świata. Być może Wasze życie, Wasze kariery potoczyły by się inaczej.

M.Z. To było i minęło możemy teraz gdybać ale po co. Ale mogło by to wyglądać na pewno inaczej L

Miałeś kilka lat przerwy w startach, W twoim życiu pojawiło się wiele nowych obowiązków i wyzwań, które być może spychają boks na drugi plan? trenowałeś przez ten czas?

M.Z. Cały czas jestem na treningach nie wiem skąd się wzięło to że ja nie mam czasu , a na pewno nie na boks – to jest moje życie. Mam swój klub i jak bym wyglądał w oczach moich zawodników jak bym nie był w formie. Ale najważniejsze że boksować nie zapomniałem .Nie ma takiej możliwości abym kiedykolwiek nie miał czasu na treningi

Podobno Darek Snarski ostro trenuje i kondycyjnie nie można mu nic zarzucić. A Twoje atuty do walki z nim?

M.Z. Zobaczysz 16 Listopada niech to będzie niespodzianką

Snarski będzie walczył u siebie, gdzie jest bardzo znany i lubiany, to tez będzie mu pomagało, nie przeszkadza Ci to?

M.Z. Walczyłem kiedyś u niego w Białymstoku (sparing pokazowy) i są tam wspaniali kibice tak więc myślę że będzie ok. A wygra lepszy bez oszust i najważniejsze żebyśmy pokazali piękny boks i wrócili do domów zdrowi.

Wśród publiczności będzie sporo emocji, a w ringu?

M.Z. To się okaże.

Kilka lat temu ogłosiłeś zakończenie kariery. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kilkukrotnie werdykt był kontrowersyjny czy wręcz nieuczciwy, czy to miało wpływa na twoją wcześniejszą decyzję, o zakończeniu kariery?

M.Z. Teraz już wiem nie mów nigdy-nigdy

Jeśli wygrasz, zobaczymy Cię jeszcze w ringu?

M.Z Nie wiem Ji zależy w jakim stylu.

Kto byłby Twoim przeciwnikiem, jeśli miałbyś się podjąć kolejnej walki?

M.Z. Nie myślę teraz o tym najważniejszy jest teraz mój przeciwnik Darek

A gdyby była możliwość rewanżu z Arturem Gregorijanem, w sumie jest w podobnym wieku co Dariusz, spróbowałbyś?

M.Z. Ale po co przecież to już będzie nie to samo minęło już 10 lat od tamtej walki

Czy Dariusz Snarski jest w stanie zaskoczyć Cię czymś oprócz kondycji?

M.Z Ja też ją mam J Ale szanuję Darka i wiem że ostro trenuje.

Trzymamy kciuki za dobrą walkę.

M.Z Pozdrawiam was serdecznie i kibiców którzy to będą oglądać na żywo lub przed telewizorami

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz