Klasycznie na Dolnym Śląsku - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Klasycznie na Dolnym Śląsku

III Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym!

Dla mniej wtajemniczonych czytelników – wyciskanie leżąc w wersji zwanej klasyczną to wyciskanie BEZ sprzętu wspomagającego (koszulek).
Punktacja Wilks’a – schemat przeliczania podniesionego ciężaru w powiązaniu z masą ciała zawodnika, który pozwala określić tego, który wycisnął najwięcej w stosunku do swojej wagi (masy ciała). Uszeregowanie zawodników wg tej punktacji pozwala wyłonić zwycięzcę kategorii „open”.

Poniżej zdjęcia i relacja Grzegorza Leskiego:

[nggallery id=18]

Dnia 9 listopada 2013, w strzegomskiej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 12 w Strzegomiu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym . Główny organizatorem mistrzostw był Klub Sportowy „Start” Strzegom. Współorganizatorami zawodów byli Urząd Marszałkowski we Wrocławiu. Urząd Miejski w Strzegomiu, Starostwo Powiatowe Świdnica, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie. W mistrzostwach udział wzięło13 zawodniczek i 47 zawodników z 10 klubów. W uroczystym otwarciu mistrzostw oraz dekoracji zawodników udział wzięli Wiceburmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu Grzegorz Luszawski a także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Strzegomia Piotr Szmidt.
Wśród kobiet kategorię wagowa do 57 kg wygrała Wioletta Sobczak UKS GIM Głuszyca z wynikiem 55 kg/63,82 pkt. Natomiast kategorię powyżej 57 kg wygrała zdecydowanie aktualna Mistrzyni Polski i zdobywczyni Pucharu Polski a także rekordzistka Polski w kategorii wagowej do 63 kg Agnieszka Tuczykont reprezentująca KS Tęcza-Społem Kielce, która przy wadze ciała 62,5 kg zaliczyła w drugim podejściu 95 kg, uzyskując 102,65 pkt. Jej także przypadł puchar dla najlepszej zawodniczki w klasyfikacji open kobiet.
Najbardziej obsadzoną kategorią wiekową była kategoria open juniorów do lat 18, gdzie wystartowało aż czternastu zawodników a rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do ostatniego podejścia. Zwycięzcą tej kategorii został Grzegorz Karasek, kandydat do klubu z Sosnowca, który w trzecim podejściu dające mu zwycięstwo podniósł sztangę ważącą 137,5 kg, co dało zawodnikowi 95,41 pkt. Drugie miejsce dla reprezentanta TKKF Śródmieście Legnica Michała Czubińskiego, który zaliczył 112,5 kg i uzyskał 95,23 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Patryk Sidorowicz reprezentant GZ LZS Olszanka, który zakończył zmagania z ciężarem 120 kg/80,10 pkt.
W kategorii juniorów do lat 20 najlepszym zawodnikiem okazał się Sebastian Sobczyk z Klubu Sportowego Relax Kamienna Góra, który wycisnął sztangę ważącą 115 kg i uzyskał w punktacji Wilks’a 83,38 pkt.
Kategorię juniorów do lat 23 wygrywa zawodnik Klubu Sportowego Team Wrocław Bartosz Marciniak z wynikiem 155 kg/101,37 pkt.
Podczas mistrzostw startowali także zawodnicy niepełnosprawni reprezentujący Start Wrocław, wśród których najlepszym okazał się Maciej Koralewski, który przy wadze ciała 101 kg zaliczył 160 kg i uzyskał 96,99 pkt.
Najlepszym weteranem został Dariusz Piputa TKKF Śródmieście Legnica zaliczając 175 kg przy wadze ciała 90,50kg uzyskał 111,40 pkt.
W kategorii seniorów rywalizacja o puchar za open i za największy wyciśnięty ciężar była bardzo emocjonująca. Bardzo dobry wynik uzyskał w kategorii wagowej 83 kg Grzegorz Jazowiecki TKKF Śródmieście Legnica, który z wynikiem 185 kg/125,32 pkt., prowadził przez dłuższy czas zawodów aż do kategorii 120 kg, gdzie spotkało się dwóch równorzędnych zawodników Artur Wróblewski z Katowic, startujący jako kandydat i Grzegorz Wałga KS Pro Power Team Dąbrowa Górnicza , którzy walczyli aż do ostatniego podejścia o zwycięstwo w zawodach. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Artur, który w ostatnim podejściu wycisnął sztangę ważącą aż 215 kg uzyskując 127,45 pkt. Niestety Grzegorz spalił podejście do 215 kg i musiał się zadowolić drugim miejscem w kategorii wagowej do 120 kg i trzecim miejscem w open. Tak wiec puchary z największy wyciśnięty ciężar i zwycięstwo dla najlepszego zawodnika w kategorii w open według punktacji Wilks’a trafiły w ręce Artura.
Zawodnicy zostali udekorowani pięknymi, pamiątkowymi medalami specjalnie przygotowanymi na te zawody, pucharami a także symbolicznymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i organizatorów, którzy zapraszali już na następne zawody za rok. Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i przebiegały w miłej, sympatycznej oraz sportowej atmosferze. Podziękowania dla prezesa klubu Marka Rydwańskiego oraz jego współpracowników, którzy pomagali Panu Markowi przy organizacji jak i przebiegu tak wspaniałych zawodów.
Autor: Grzegorz Leski

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij