UPDATE#! Wieczorny podsłuch! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly UPDATE#! Wieczorny podsłuch!

Godzina 9.43, sejm odrzuca wniosek o referendum w sprawie odebrania dzieciom dzieciństwa!

Jak pisaliśmy w innym materiale, na szkolnej edukacji sześciolatków zarobią jedynie producenci mebelków i wszelkiego wyposażenia dla tych najmłodszych pierwszaków. Słusznie też – aby lekcje wychowania fizycznego były atrakcyjne – producenci nowych, „wydumanych”” przyborów do ćwiczeń.

Dziś [8.11.2013] głosowanie w sejmie, w sprawie sześciolatków. Czy będzie zgoda na referendum? Czy trzeba posyłać sześcioletnie dzieci do nieprzygotowanych na to szkół? Nikt nie wie, o co chodzi, organizatorzy zbiórki podpisów w sprawie referendum pokazują wizję „złej” szkoły, media głównego nurtu – upierają się, że szkoły są gotowe. W czym to się wiąże ze sportem? Zaraz do tego dojdziemy!
Po pierwsze – państwo, które „zabiera” dzieci matkom, czy to zmuszając je do pracy, czy to tworząc przymus przedszkolny – to złe państwo!
Po drugie – jeśli wszyscy dookoła przekonują nas, że świat staje się coraz bardziej „przyjazny” i łatwy – to po co zaczynać naukę wcześniej?
Po trzecie – rodzice mają decydować o swoich dzieciach, a państwu nic do tego. Przymus edukacji powinien zostać całkowicie zniesiony, a szkoła sprywatyzowana!
Teraz o tym, co to ma wspólnego ze sportem. Podstawą sportu, według Ministry Muchy, jest wychowanie fizyczne w szkole. Poszliśmy więc o czwartej rano na Senatorską, obeszliśmy budynek Ministerstwa Sportu i skierowaliśmy mikrofon w jedyne okno, w którym paliło się światło. Najpierw dobiegł nas głos Ministry:
„Fikołek?” zbyt frywolnie! Jasiu, jak można inaczej nazwać fikołek?
Głos Jana U. doradcy: „Może przewrót?”
Głos Ministry: „Przewrót? Wybij to sobie z głowy!”
Głos doradcy: „Jest kłopot. Skok przez konia też brzmi jak promocja jakiegoś zboczenia… „

I tak dalej i dalej, aż słońce wzeszło nad Warszawę, Ministra pisała wzorcowy program lekcji wychowania fizycznego dla sześciolatków. To górne okno – to okno gabinetu. Nie wiemy natomiast, co mieści się w okienku piwnicznym, w którym też paliło się światło. Podczas, gdy podsłuchiwaliśmy pod budynkiem – dobiegał stamtąd cichy płacz…. Czyżby to był płacz przyszłych pokoleń pierwszaków?

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij