„Złota rączka”?

Czas na samochwałę:-) Ileż to już razy jechałem na relację z takich czy innych zawodów, czy treningów… Będzie tego ze sto lat. Czasem podwoziłem na zawody zawodnika, czasem też zabierałem się z zawodnikami. Efekt? Ta, lub ten, z którym jechałem – wracała/wracał z medalem! Nie będę opisywał powrotów:-) Pamiętacie? Piotrek, Mariusz, Janek, Monika i wielu, wielu innych. Zdobywanie medali przez osoby, którym miałem zaszczyt towarzyszyć w drodze na zawody – stało się niejako tradycją. Z czasem tych wyjazdów stało się mniej. Obawiałem się, że moja „medalowa moc” osłabła. Ale nie! Nie tak dawno, już jako Kibole.pl wybraliśmy się do Spały. Zrobiliśmy relację z przygotowań kadry narodowej Taekwon-do przed Mistrzostwami Świata. No i co? No i przywieźli worek medali. Ale to nie koniec…


Obok trenowali łucznicy. Musieliśmy popatrzeć na to! Piękno, precyzja, koncentracja i piekielna, ostateczna MOC lecącej strzały. Nakręciliśmy tylko jedną serię na 70 metrów. Tak nieoficjalnie.
Ale… Czy nasza obecność na treningu nie miała przypadkiem jakiegoś wpływu na wynik? Trzeba to obgadać. Gratulacje Pani Mileno!

Piotr Szymanowski

Dziś dowiedzieliśmy się, że:

Milena Olszewska zdobyła brązowy medal w indywidualnym turnieju łuku klasycznego w postawie stojącej, podczas rozgrywanych w Bangkoku Mistrzostw Świata w łucznictwie osób niepełnosprawnych. Dla naszej zawodniczki jest to największy w karierze sukces po brązowym medalu Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. 

Polka po wygraniu kwalifikacji i triumfie w 1/8 nad reprezentantką Tajlandii awansowała do ćwierćfinału. Trafiła w tej fazie na rozstawioną z numerem dziewiątym. Rosjanka to zawodniczka z najwyższej światowej półki w związku z czym mogliśmy spodziewać się wyrównanego pojedynku.  Na szczęście świetnie dysponowana Olszewska szybko zakończyła starcie wygrywając 6:0 (26:22, 26:19, 27:19).

W półfinale nasza reprezentantka rywalizowała z doświadczoną Brigitte Duboc. Francuzka to zawodniczka, która od lat należy do światowej czołówki, choć w swoim dorobku nie ma wielu sukcesów. Niestety rutynowana reprezentantka „Trójkolorowych” strzelała dziś bardzo celnie i wygrała pojedynek z Mileną Olszewską 7:3 (25:26, 24:24, 28:26, 27:25, 25:22).

Podopiecznej Marka Bukańskiego pozostała więc już tylko walka o brązowy medal. Zmotywowana Polka spisała się świetnie. W meczu przeciwko Tajce Wasanie Khuthawisap wygrała trzy rundy, a tylko jedną zremisowała, dzięki czemu wygrała całe spotkanie 7:1 (30:25, 22:21, 26:26, 28:25) i tym samym zdobyła swój pierwszy medal mistrzostw świata.

Nie powiodło się natomiast Piotrowi Sawickiemu. Nasz reprezentant w konkurencji łuku klasycznego na wózkach już w pierwszej rundzie przegrał z niżej rozstawionym Chińczykiem Zhao Xun Shao 4:6 (21:23, 25:21, 24:27, 26:26, 24:24).

Udostępnij!

Dodaj komentarz