Ksiądz Jarosław Wąsowicz o kibicowaniu! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Ksiądz Jarosław Wąsowicz o kibicowaniu!

Poprzez kibicowanie swojej drużynie człowiek identyfikuje się nie tylko konkretnymi barwami…

Mariusz Pilis – rozmowa z księdzem Jarosławem Wąsowiczem – duszpasterzem polskich kibiców.

Jak się zaczęły pielgrzymki kibiców na Jasną Górę?

– „Sam pomysł zrodził się w głowie śp. Tadeusza Duffka. „Duffo” za życia był liderem kibiców Lechii Gdańsk, królem trybun. Znany w całej Polsce, szanowany kibic, który ważną rolę odegrał w latach 80., kiedy stadion Lechii był jednym z bastionów „Solidarności”. Po roku 2000 zaczęliśmy się na nowo odnajdywać.(…) Później Tadeusz zachorował ciężko na chorobę nowotworową. (…) Kiedy już było z nim źle, powiedział mi, że ma takie marzenie, żeby na Jasną Górę przyjechali kibice. Żebyśmy się modlili za ojczyznę i dyskutowali o sprawach dla nas ważnych”. (…) „Poprzez kibicowanie swojej drużynie człowiek identyfikuje się nie tylko z konkretnymi barwami, ale również z historią regionu, miasta. To bardzo ciekawy wymiar. Myślę, że niedoceniany. I jest jeszcze cała masa inicjatyw o charakterze charytatywnym.”

Więcej znajdziecie: http://www.wsieci.pl/rozmowa-z-ks-wasowiczem-pnews-520.html

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij