Jerzy Janowicz jako „barbarzyńca XXI wieku”! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Jerzy Janowicz jako „barbarzyńca XXI wieku”!

Warto czasem poczytać „Iliadę” Homera, warto też posłuchać Profesora Wolniewicza. Tu nie chodzi i to, że nazywa naszego tenisistę „barbarzyńcą XXI wieku”. Tu chodzi o nieco inne spojrzenie na gesty i zachowania, które często my – Kibole, Kibice, Kibole.pl – przyjmujemy, jako oczywiste i normalne.

Czym jest „szlachetna idea sportu”, szkoła obyczajów? Czy jesteśmy jeszcze cywilizowani? Czy – na naszych oczach – rozpada się cywilizacja?

Bogusław Wolniewicz, urodził się w 1927 roku. Jest profesorem filozofii, logikiem.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij