UPDATE#5 Złoto, złoto, złoto, złoto!

Informacja na wieczór:-)
Pozostałe wyniki dnia dzisiejszego:
Michael Dobrzyński – ZŁOTY medal w testach siły,
ZŁOTO – drużynowe układy seniorów (Jarosław Suska, Paweł Szwejkowski, Piotr Szwejkowski, Marcin Wronowski, Maciej Żuk i Łukasz Sudak),
ZŁOTO – drużynowe techniki specjalne seniorów (Piotr Pełka, Mateusz Mróz, Radosław Zazulak, Łukasz Sudak, Mateusz Kamiński i Jarosław Suska)
Ilona Działa – SREBRNY medal w walkach do 56kg,
SREBRO – drużynowe walki juniorów (Dawid Słomka, Kamil Dobrowolski, Michael Dobrzyński, Dawid Kotynia, Jakub Gadzała, Kacper Wodiany),
Monika Nyrć – BRĄZOWY medal w testach siły.

Pozostał jeszcze jeden dzień zawodów. Powodzenia!

Informacja na dziś (sobota) z godziny 13.30

W dniu dzisiejszym, na ten moment zdobyliśmy:
Lyndsey Conway – ZŁOTY medal w walkach do 68kg,
Ewelina Zając – SREBRNY medal w walkach do 68kg,
Aleksandra Nowak – SREBRNY medal w walkach do 75kg,
Ilona Omiecińska – SREBRNY medal w walkach do 62kg,
Joanna Paprocka – BRĄZOWY medal w walkach do 62kg.

Piątek wieczór

Ostatnim medalem w dniu dzisiejszym był ZŁOTY medal w drużynowych testach siły juniorów. W skład drużyny weszli: Mateusz Dederko, Jakub Gadzała, Kacper Wodiany, Łukasz Chudzik, Dawid Kotynia i Michael Dobrzyński. Gratulacje!

 
 
Piątek, godzina 13,37

Drużyna juniorek w składzie Monika Nyrć, Martyna Pietrzeniec, Monika Chwalewska i Patrycja Kaniowska zdobywa złoty medal w konkurencji drużynowych testów siły. Brawa dla najsilniejszych juniorek! To czwarty złoty medal dla Polski.

dddddd

Zdjęcia Jerzego Jeduta z czwartku! Oglądajcie! Wkrótce następne informacje z Mistrzostw!
[slideshow id=16]

Piątek – godzina 11.45 czasu polskiego

Zuzanna Gadzala Mistrzynią Świata Juniorów w konkurencji technik specjalnych. Trzeci zloty medal dla Polski i pierwszy medal zdobyty w dniu dzisiejszym. Gratulacje i czekamy na więcej!

aaaa

bbbb

ddd

czwartek w nocy: Komunikat Związku:

7 medali Mistrzostw Świata w Taekwon-Do ITF zdobyli pierwszego dnia zawodów w hiszpańskim Benidorm reprezentanci Polski – cztery zdobyli seniorzy, a trzy juniorzy. Na hiszpańskich matach rozegrana została rywalizacja w czterech konkurencjach: walki indywidualne juniorów oraz układy indywidualne, techniki specjalne i testy siły seniorów. Przypominamy, że zawody potrwają jeszcze trzy dni. Wydarzeniem dnia było zdobycie szóstego tytułu indywidualnego Mistrza Świata w układach IV-VI Dan przez Jarosława Suskę.

Reprezentacja Polski w Taekwon-Do ITF dobrze rozpoczęła Mistrzostwa Świata w hiszpańskim Benidorm. Na indywidualne wyróżnienie i uznanie, po pierwszym dniu rywalizacji, zasłużył Jarosław Suska (MKS Lewart AGS Lubartów), który zdobył szósty tytuł najlepszego zawodnika na Świecie w konkurencji indywidualnych układów IV-VI Dan.

Reprezentant Polski nie krył swojej radości: „Trudno się nie cieszyć z wygranej, gdyż takiego wyniku bardzo długo nikt nie powtórzy. Był to bardzo ciężki turniej, gdyż ciąży na mnie presja wcześniejszych sukcesów. W kategorii była rekordowa ilość 45 zawodników co przełożyło się na ilość pojedynków. Byłem jednak na to przygotowany, gdyż wcześniej wiedziałem jak długa jest droga do finału, a także znałem listę potencjalnych rywali z którymi przyszło mi się zmierzyć.” – skomentował Jarosław Suska.

Pierwszy dzień rywalizacji skomentowali również trenerzy kadry narodowej: „Plan minimum został wykonany. Wielkim sukcesem było zdobycie przez Jarka Suskę VI-tytułu Mistrza Świata. Cieszy postawa Kacpra Wodianego – mam nadzieję, że to początek pięknej kariery. Pozostał mały niedosyt w pozostałych konkurencjach technicznych seniorów takich jak: techniki specjalne i testy siły. Konkurencja jednak była bardzo silna.” – skomentował Michał Korzybski, trener reprezentacji mężczyzn. „Dzisiejszy dzień oceniam pozytywnie. Po tegorocznych Mistrzostwach Europy apetyty na medale były wielkie, lecz patrząc na poziom Mistrzostw Świata można nazwać zdobyte medale sukcesem.” – dodał Łukasz Stawarz, drugi z trenerów reprezentacji mężczyzn. Trenerzy kobiet: „Jesteśmy zadowoleni ze zdobytych medali, lecz żałujemy kilku, które rywale zabrali nam sprzed nosa. Gdybyśmy byli bardziej skuteczni to dorobek medalowy byłby większy.” – powiedział Waldemar Dolecki, trener reprezentacji kobiet. „Gratuluję medalistkom, choć pozostał duży niedosyt. Liczyliśmy na więcej medali i była możliwość ich zdobycia. Przed nami jeszcze trzy dni zawodów i mam nadzieję na poprawę skuteczności i powiększenie dorobku medalowego.” – dodał Grzegorz Ozimek, drugi z trenerów kadry kobiet.

Udostępnij!

Dodaj komentarz