Nasze Igrzyska - podsumowanie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nasze Igrzyska Nasze Igrzyska – podsumowanie!

PODSUMOWANIA powiedzą nam gdzie tak na prawdę nasi sportowcy odnoszą te największe sukcesy.Ostatnio dokonaliśmy bardzo ważnego podsumowania.
Możemy już podsumować chyba najbardziej dla nas medalodajną dyscyplinę sportu jak na razie, czyli sporty lotnicze. Najważniejsze imprezy sezonu 2013 zakończyły się już w Lotnictwie samolotowym i na Lotniach i Paralotniach razem z napędem motorowym, a także już wcześniej w Szybownictwie. Podsumowując wszystkie te 3 dyscypliny dodając jeszcze loty na Balonach, czyli prawie wszystkie sporty typowo lotnicze, oprócz Spadochroniarstwa i Modelarstwa, Polska wypada tutaj rewelacyjnie. Można powiedzieć, że jesteśmy potęgą, no prawie potęgą, bo przegrywamy tutaj niestety z reprezentantami Francji, ale drugie miejsce jest bardzo wymowne. Podsumowując osobno Samolotowe konkurencje, Szybowcowe i na Lotniach i Paralotniach, również jesteśmy tutaj prawie potęgą, przegrywamy z Francją i w Szybowcowych z Niemcami. W lotniach i paralotniach licząc klasyfikację tradycyjnie to nawet wygrywamy z Francją, ale ja wolę przyznawać punkty za medale, oddaje to bardziej siłę danego kraju w takiej klasyfikacji, (czyli złoto – 4 punkty, srebro – 2 punkty i brąz – 1 punkt)*. Wielkie gratulacje należą się więc Polskiemu Aeroklubowi i naszym Lotnikom świetnie spisującym się i na samolotach i na szybowcach i na paralotniach. Brawo, brawo, brawo i jeszcze raz brawo!
lotnictwo2013
szybownictwo13
lotnieparalotnie13
samolotowe13

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij