List otwarty do Pani Minister Sportu

Warszawa

23.10.2013

 

List otwarty do Pani Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy

 

Szanowna Pani Minister!

Pytanie pierwsze:

Czy znana jest Pani nowa inicjatywa Światowej Agencji Antydopingowej, pod nazwą „Poufne donosy”? Kibole.pl – otrzymaliśmy od Komisji do spraw zwalczania dopingu w sporcie – najnowszy biuletyn. W nim czytamy między innymi:

 

„Poufne „donosy” o możliwym stosowaniu dopingu

Coraz więcej narodowych agencji antydopingowych wprowadza do swojej strategii walki z dopingiem inne niż dotychczas znane sposoby wykrywania naruszeń przepisów antydopingowych. Dlatego od dłuższego czasu obserwujemy wzrastającą liczbę specjalnych serwisów, przygotowanych przez krajowe agencje antydopingowe, dzięki którym możliwy jest kontakt z wykwalifikowanymi śledczymi. […] Podczas rozmowy można podzielić się informacjami o stosowaniu dopingu przez innych sportowców. […] Może coś wiesz o używaniu substancji dopingujących w sporcie, może słyszałeś, a nawet widziałeś sprzedaż środków zabronionych w twoim klubie, w szkole, czy miejscu gdzie mieszkasz. Może coś podejrzewasz albo słyszałeś plotki o dopingu. Może masz jakąś informację, która pomoże ustalić nam, kto łamie przepisy i zasady „fair play” w sporcie. Chcemy słyszeć co wiesz i miej świadomość, że możesz nam pomóc gromadzić dowody przeciwko takim osobom. Prosimy byś wiedział, że te informacje przekazujesz w dobrej wierze, co oznacza, że nie powinieneś świadomie udzielać nieprawdziwych informacji i wprowadzać nas w błąd.”

 

Pytanie drugie:

Czy w Polsce też będą tworzone możliwości dla kapusiów? Czy polska Komisja do spraw zwalczania dopingu w sporcie – będzie korzystać z takich metod?

Czy może już posługuje się donosami kapusiów?

 

Dla wyjaśnienia. Kibole.pl – nie jesteśmy przeciwni walce z dopingiem w sporcie. Uważamy jednak, że tę „walkę” należy prowadzić bez upokarzania sportowców i bez metod rodem z czasów okupacji niemieckiej. Szczególnie w Polsce, szczególnie w środowisku sportowców, godna i patriotyczna postawa, wyklucza donosy – tym bardziej w takiej sprawie.

Z poważaniem
Kibole.pl

Więcej na ten temat tutaj:

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz