List otwarty do Pani Minister Sportu - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly List otwarty do Pani Minister Sportu

Warszawa

23.10.2013

 

List otwarty do Pani Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy

 

Szanowna Pani Minister!

Pytanie pierwsze:

Czy znana jest Pani nowa inicjatywa Światowej Agencji Antydopingowej, pod nazwą „Poufne donosy”? Kibole.pl – otrzymaliśmy od Komisji do spraw zwalczania dopingu w sporcie – najnowszy biuletyn. W nim czytamy między innymi:

 

„Poufne „donosy” o możliwym stosowaniu dopingu

Coraz więcej narodowych agencji antydopingowych wprowadza do swojej strategii walki z dopingiem inne niż dotychczas znane sposoby wykrywania naruszeń przepisów antydopingowych. Dlatego od dłuższego czasu obserwujemy wzrastającą liczbę specjalnych serwisów, przygotowanych przez krajowe agencje antydopingowe, dzięki którym możliwy jest kontakt z wykwalifikowanymi śledczymi. […] Podczas rozmowy można podzielić się informacjami o stosowaniu dopingu przez innych sportowców. […] Może coś wiesz o używaniu substancji dopingujących w sporcie, może słyszałeś, a nawet widziałeś sprzedaż środków zabronionych w twoim klubie, w szkole, czy miejscu gdzie mieszkasz. Może coś podejrzewasz albo słyszałeś plotki o dopingu. Może masz jakąś informację, która pomoże ustalić nam, kto łamie przepisy i zasady „fair play” w sporcie. Chcemy słyszeć co wiesz i miej świadomość, że możesz nam pomóc gromadzić dowody przeciwko takim osobom. Prosimy byś wiedział, że te informacje przekazujesz w dobrej wierze, co oznacza, że nie powinieneś świadomie udzielać nieprawdziwych informacji i wprowadzać nas w błąd.”

 

Pytanie drugie:

Czy w Polsce też będą tworzone możliwości dla kapusiów? Czy polska Komisja do spraw zwalczania dopingu w sporcie – będzie korzystać z takich metod?

Czy może już posługuje się donosami kapusiów?

 

Dla wyjaśnienia. Kibole.pl – nie jesteśmy przeciwni walce z dopingiem w sporcie. Uważamy jednak, że tę „walkę” należy prowadzić bez upokarzania sportowców i bez metod rodem z czasów okupacji niemieckiej. Szczególnie w Polsce, szczególnie w środowisku sportowców, godna i patriotyczna postawa, wyklucza donosy – tym bardziej w takiej sprawie.

Z poważaniem
Kibole.pl

Więcej na ten temat tutaj:

 

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij