KSW bije rekordy!

Tym razem pod względem liczby kradzieży sygnału płatnych transmisji. Należałoby raczej napisać, że „Piraci biją rekordy na KSW”, ale tytuł musi przyciągać:-) 660 tysięcy osób obejrzało nie płacąc, czyli nielegalnie transmisję z KSW 20, co może szokować wobec liczby zapłaconego oglądania, która wynosi ledwie 110 tysięcy.
Wykres 1

Dane zaczerpnęliśmy za gazetą wyborczą (przepraszamy:-) i jak podaje gazeta (przepraszamy:-) pochodzą one z „nieoficjalnych szacunków nadawców”. Na pewno nie jest to więc źródło dokładne i precyzyjne, jak pomiar temperatury. Pozwala jednak, na obserwacje tendencji i zachowań widzów. Kolejną KSW 23 pokazywaną w systemie „Płać i Zerkaj” (PiZ) nielegalnie oglądało już znacznie mniej widzów, bo tylko 280 tysięcy. Legalnie zaś, też mniej czyli 80 tysięcy.
Warto też porównać te dane z wynikami transmisji innych wydarzeń.
Stowarzyszenie Sygnał, grupujące nadawców zanotowało też znaczący wzrost pirackiego procederu, co budzi ich (słuszny) niepokój.
Rozważane są różne możliwości walki z tym procederem. Do nas, do Kibiców, Kiboli, Kiboli.pl – może przemówić tylko jeden argument.

Im większe będą wpływy nadawców i organizatorów – tym większe będą ich zyski. To zaś powinno się bezpośrednio przełożyć na dochody naszych ulubionych zawodników! Mamy nadzieję, że tak jest i tak będzie dalej.

Zatem Kibicu! Płacąc te cztery dychy za transmisję, czuj się tak jakbyś je dawał „swojemu” zawodnikowi. Pomyślcie o tym.

Organizatorom podpowiadamy hasło: „Nie płacąc piratom, płacisz zawodnikom!” Dobre? Naszym zdaniem tak!

Udostępnij!

One comment

Dodaj komentarz