KSW bije rekordy! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly KSW bije rekordy!

Tym razem pod względem liczby kradzieży sygnału płatnych transmisji. Należałoby raczej napisać, że „Piraci biją rekordy na KSW”, ale tytuł musi przyciągać:-) 660 tysięcy osób obejrzało nie płacąc, czyli nielegalnie transmisję z KSW 20, co może szokować wobec liczby zapłaconego oglądania, która wynosi ledwie 110 tysięcy.
Wykres 1

Dane zaczerpnęliśmy za gazetą wyborczą (przepraszamy:-) i jak podaje gazeta (przepraszamy:-) pochodzą one z „nieoficjalnych szacunków nadawców”. Na pewno nie jest to więc źródło dokładne i precyzyjne, jak pomiar temperatury. Pozwala jednak, na obserwacje tendencji i zachowań widzów. Kolejną KSW 23 pokazywaną w systemie „Płać i Zerkaj” (PiZ) nielegalnie oglądało już znacznie mniej widzów, bo tylko 280 tysięcy. Legalnie zaś, też mniej czyli 80 tysięcy.
Warto też porównać te dane z wynikami transmisji innych wydarzeń.
Stowarzyszenie Sygnał, grupujące nadawców zanotowało też znaczący wzrost pirackiego procederu, co budzi ich (słuszny) niepokój.
Rozważane są różne możliwości walki z tym procederem. Do nas, do Kibiców, Kiboli, Kiboli.pl – może przemówić tylko jeden argument.

Im większe będą wpływy nadawców i organizatorów – tym większe będą ich zyski. To zaś powinno się bezpośrednio przełożyć na dochody naszych ulubionych zawodników! Mamy nadzieję, że tak jest i tak będzie dalej.

Zatem Kibicu! Płacąc te cztery dychy za transmisję, czuj się tak jakbyś je dawał „swojemu” zawodnikowi. Pomyślcie o tym.

Organizatorom podpowiadamy hasło: „Nie płacąc piratom, płacisz zawodnikom!” Dobre? Naszym zdaniem tak!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
1 reply to this post

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij