Przepisami robią z nas bydło! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Przepisami robią z nas bydło!

Przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych sprowadzają ludzi do roli bydła, które można konwojować, przeprowadzać, wpuszczać
i wypuszczać, zatrzymywać, rewidować, i do których można strzelać.

Kibiców trzymano już za płotem, w rozgrzanych autobusach, strzelano do nich, atakowano gazem, zatrzymywano, sądzono i skazywano. Do tej pory słyszeliśmy tylko o kibicach.
W Warszawie, 19.10.2013 po meczu Polonia Warszawa – Ostrovia Ostrów Mazowiecka – bydlęce zasady ustawy o imprezach masowych – spadły na zawodnika!
Rafał Rakowiecki, zawodnik gości, po meczu pokazał kibicom znak kibiców Legia Warszawa. Spotkały go za to gwizdy i pogróżki.
Następnie, omal nie doszło do bójki między Rafałem Rakowieckim, a trenerem Polonii Piotrem Dziewickim. Zawodnik Ostrovii cały czas zachowywał się prowokująco…
Sytuację jakoś uspokojono, ale piłkarz został wyproszony z autokaru przez policję. Zawieziono go do aresztu na Wilczą, a potem rozprawa, w trybie przyśpieszonym. Sąd nałożył na piłkarza karę grzywny w kwocie 1560 złotych.
Ustawa mówi, że:

”Kto w miejscu i czasie trwania masowej imprezy sportowej prowokuje kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu tej imprezy, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych albo karze ograniczenia wolności.”

Jest to kompromitacja: ustawy, jej tFurców i sądu!
Oczywiście – trener może i chyba powinien pozwać piłkarza za obrazę, ale z oskarżenia cywilnego (prywatnego). Oczywiście – Związek może i raczej powinien ukarać zawodnika za takie zachowanie. Nie zmienia to faktu, że stosowanie ustawy o imprezach masowych – kompromituje władzę, nie jest skuteczne i – jak już wspomniałem – sprowadza ludzi do roli bydła.

Piotr Szymanowski

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij