Sędzia kalosz! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Sędzia kalosz!

Konkretnie: Pan Sędzia Wojciech Łączewski z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia! Pan Sędzia był uprzejmy skazać kibiców za „czyny”, które miały miejsce podczas meczu Legia Warszawa – Widzew Łódź, który to mecz odbył się w kwietniu 2011 roku. Kibice wykrzykiwali wtedy antysemickie hasła – wielokrotnie! Hasła te brzmiały: „Hamas, Hamas – Juden auf den Gas!“

Sąd, w którym jako główny sędziował wspominany Łączewski – skazał 17 osób na prace społeczne, wpłaty na Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich oraz…

UWAGA! Na obejrzenie filmu Izabeli Cywińskiej pod tytułem „Cud purymowy”!

Jest to doskonały, lekki i pełen humoru film z 2000 roku. W skrócie akcja wygląda tak. Łodzianin o antysemickich poglądach dowiaduje się od amerykańskiego prawnika, że odziedziczył olbrzymi spadek po krewnym, że jest żydowskiego pochodzenia, oraz że – aby otrzymać spadek – musi przejść na judaizm. Syn głównego bohatera jest zawziętym kibicem o również antysemickich poglądach.

Gazeta wyborcza streszcza przesłanie filmu jeszcze piękniej:

Film pokazuje, jak ojciec i syn odkrywają – żydowską tradycję i wiarę.

Sędzia kalosz – Pan Łączewski wierzy, że w ten sposób oduczy dorosłych mężczyzn antysemityzmu i zapobiegnie popełnieniu przez nich podobnego przestępstwa.

Gdybym był podczas ogłaszania wyroku na sali sądowej – zawołałbym głośno „Sędzia kalosz!”

Teraz mogę tylko „wołać” przez naszą stronę.

Panie Sędzio!

Gdy normalny Sąd, w normalnym kraju – skazuje mordercę na karę śmierci – okazuje w ten sposób szacunek dla: ofiary, społeczności, oraz (co może Pana zdziwi) dla skazanego!

Pan był uprzejmy zrobić sobie jaja zarówno z „ofiar”, jak i „sprawców” oraz całego społeczeństwa.

Mam dla Pana, Panie Sędzio Łączewski propozycję w sprawie kibiców, którzy „skandują” hasła „Donald matole, twój rząd obalą kibole!” Niech Pan ich skaże na oglądanie filmu o przygodach Koziołka Matołka!

Jeszcze jedno wyjaśnienie:

Okrzyk „Sędzia kalosz!” – nie kwalifikuje się do kategorii „mowa nienawiści”. Jest on zwykłą informacją lub/i ostrzeżeniem. Po raz pierwszy „Sędzia kalosz” zakrzyknął doktor Marcin Poniński-Redke w 1931 roku. Działo się do podczas meczu hokejowych mistrzostw świata, rozgrywanych w Krynicy. Na lodowisko poleciał kalosz. „Kaloszem” w 1931 roku nazywano męskie obuwie, stanowiące rodzaj osłony trzewików aby ich nie ubrudzić podczas spaceru. Wspomniany doktor Poniński-Redke chciał swoim okrzykiem zwrócić uwagę sędziego na leżący na lodowisku przedmiot – kalosz.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
1 reply to this post

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij