Artur Binkowski przed walką!

Komisja Etyki? Tak! Ale nie dla niego, a dla was koledzy dziennikarze! Jak można robić i udostępniać materiał ze sportowcem, gdy z góry wiadomo, że sam postawi się w bardzo złym świetle? A może „poczuliście krew” i postanowiliście iść na maksymalną oglądalność? Artur Binkowski – faktycznie – dał popis wypowiedzi, ale czy jakkolwiek naruszył obyczaje, żebyście wy, dziennikarze „wystawiali” go na internetowych prześmiewców?
Materiał od ringpolska.pl
[youtube id=”FedMYclbVzc#t=22″]
Jeden z „komentatorów” napisał, że po Binkowskim „widać zbyt dużą liczbę ulicznych walk”. Dawno nie byłem w Kanadzie, ale nie sądzę, by zmieniła się na tyle, żeby można było mieć normalny dom, dzieci i jednocześnie toczyć „uliczne walki”…

Napisał też do mnie znajomy sportowiec i zapytał, czy widziałem już wywiad. Oraz, czy moim zdaniem, nie przydałaby się jakaś komisja etyki w boksie, czy w ogóle w sporcie, żeby eliminować takich „pół-mózgów”?

Odpisałem mu, że przydałaby się jakakolwiek etyka, ale tym, którzy ten materiał udostępnili. Nie stawiam siebie za wzór etycznego dziennikarza, ale nigdy, przenigdy nie puściłbym materiału, który stawia sportowca w złym świetle!

Co innego – polityk! Wiem, że sportowiec, artysta, czy polityk to tak zwane „osoby publiczne” i można ich szarpać zawsze i wszędzie. Jednak, dla mnie – sportowiec to osoba godna większego szacunku i nigdy nie powinno się działać przeciwko niej!

Możecie oczywiście myśleć inaczej… Komisji Etyki nie będzie, bo któżby ją ustanowił?

Drodzy Czytelnicy! Poniżej macie wcześniejszy wywiad z Arturem.
[youtube id=”Tt5obVu_fTE”]

Całe zaś zamieszanie dotyczy walki, która jest zaplanowana na 19 października 2013, w Wieliczce, podczas Gali „Wojak Boxing Night”. Artur ma się na niej zmierzyć z Krzysztofem Zimnochem.

Ciekawe jest, że prawie nikt z komentujących nie zwrócił uwagi na bardzo wartościowe elementy zawarte w wypowiedzi Artura. Mam na myśli tą, że od wielu lat nie ogląda telewizji oraz to, że wspólnie z żoną – wybiera bajki, które mogą oglądać jego dzieci. Artur powiedział to mocno i niech te konkretnie jego słowa zostaną wam bardziej w pamięci, niż porady znerwicowanej Extra Niańki!

Piotr Szymanowski

 

 

 

 

wywiad drugi

ringpolska.pl

http://www.youtube.com/watch?v=FedMYclbVzc#t=22

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz