O meczu z Polską na Ukrainie

„Mecz roku” i „tajna broń” na Polaków – ukraińskie media o dzisiejszym meczu.

ByFU3iTzOgY

Jak donosi nasz korespondent z Charkowa: – „Ogólnie wszystko kręci się wokół faszystowskiej symboliki. Ukraińska federacja apeluje do kibiców, żeby nie przynosili na stadion flag, transparentów i pirotechniki. Jednak z mojego rozeznania wynika, że kibice nie posłuchają tych apeli.”
ukraina

Tytuły w ukraińskich mediach są w jednym tonie. Na przykład portal „FAKTY” pisze, że starcie z Polakami to „Mecz roku”, ale gospodarze mają na rywali „tajną broń”. Ukraińskie media podkreślają, że Polska ma praktycznie tylko dwóch graczy, a naszych obrońców są w stanie „rozerwać na strzępy” jak stało się to w wiosennym meczu. Dziś w ukraińskim zespole nie ma Harmasza, ale jest Konoplanka. Media ukraińskie twierdzą, że sami tylko obrońcy ukraińscy mogą zafundować naszym bramkę.

O sportowym rezultacie meczu – przekonamy się wieczorem. Na razie warto docenić, że UEFA spełnia (zupełnie niewiadomo dlaczego) doniosłą rolę w pojednaniu naszych narodów. Ukraińcom zabrania eksponowania symboli, które mogłyby (ewentualnie) urazić Polaków, a Polakom utrudnia zakup biletów…

 Źródło: fakty.ictv.ua; tvi.ua

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz