Entliczek, pentliczek, okrągły stoliczek…

Kilka spraw w jednym materiale. Wszystko się wiąże ze wszystkim i stąd nasz pomysł na artykuł „zbiorczy”, dedykowany (oczywiście) Pani Ministrze Sportu i Turystyki. Ministra Joanna Mucha usiadła przy okrągłym stoliczku z wybitnymi zawodnikami z Komisji Zawodniczej: Iwoną Dzięcioł-Marcinkiewicz, Mają Włoszczowską, Arturem Siódmiakiem, Adam Korolem oraz Sebastianem Chmarą. Taką informację zamieściła na swoim oficjalnym profilu Pani Rzecznik Ministerstwa Sportu (i Turystyki). Nie napisała jednak, o czym rozmawiano. Możemy się zatem domyślać, że:

Poruszono w tym zacnym gronie temat ognia.

Ogień, czasem gaśnie…

Ogień ma to do siebie, że czasem gaśnie! To odkrywcze zdanie wypowiedzieli rosyjscy eksperci w odpowiedzi na ataki prasy i polityków. Olimpijski ogień – faktycznie – zgasł! I to wielokrotnie! Wielu rosyjskich polityków uważa, że sprawa jest „polityczna”, poważna, prestiżowa i powinna się nią zająć prokuratura.
a1My, Kibole.pl gotowiśmy się założyć, że osoby odpowiedzialne za kompromitację związaną z olimpijską pochodnią, nie będą już oglądać igrzysk w Soczi na żywo, a może i nie obejrzą ich wcale… Tak bowiem w kraju, w którym sport i wizerunek są traktowane poważnie, rozlicza się winnych!

Buty, raki i szok!

Kolejny temat rozmowy w zacnym gronie, przy okrągłym stoliku był na pewno stan raków, w których Tomasz Kowalski forsował Broad Peak. Dowiedzieliśmy się, że Jacek Berbeka niedawno ujawnił dla TOK FM, że… Tomasz Kowalski miał sprzęt (konkretnie raki) w bardzo złym stanie, przód inny, tylna część inna, a wszystko połączone sznurkiem. Miesiąc wcześniej, jak ujawnia Berbeka, te raki już zawiodły, a podczas zejścia złamała się jedna z części! Następnie rak spadł z nogi wspinacza! – „To spowodowało, że Tomek się zatrzymał. Nie mógł już iść dalej. Był w pionie, w takim kominku kilkumetrowym i ten rak spadł mu, niestety, właśnie w tym miejscu.” – powiedział TOK FM Jacek Berbeka.
a3Himalaista wyciąga dalej idące wnioski. Mówi, że: „Trzeba mu było po prostu ten rak założyć, bo on widocznie sam nie był w stanie tego zrobić. (…) Więc przy tych warunkach, gdyby ktoś pomógł, gdyby cała czwórka razem działała i pomalutku sobie schodzili do przełęczy, to myślę, że nic by się nie stało. Potem Tomek złapałby już drugi oddech.”
To nie była prywatna impreza i wycieczka w góry! Pani Minister przecież, zaraz po tragedii na Broad Peak zadeklarowała pomoc w wyprawie po ciała tych, którzy zostali. Istnieje przecież Polski Związek Alpinizmu! Ministerstwo ma nad nim władzę? Ma, czy nie ma? Ma!
Więc niech sobie Pani Ministra uprzejmie wyobrazi, co zrobiłby Minister Sportu Rosji z kierownikiem takiej wyprawy? A potem z szefem związku? Następnie, wspierając się na tym okrągłym stoliczku – proszę sobie wyobrazić, co zrobiłby Prezydent Rosji z szefem związku wspinaczy, gdyby przytrafiła się taka tragedia i kompromitacja jednocześnie i to na cały świat… Jakże komfortowe ma Pani warunki pracy w Polsce! Gratulacje! Ale nie na długo, już nadchodzi kolejna kompromitacja. Czy uda się ją przetrwać? Nie!

Przystań na peryferiach
[youtube id=”H27eM5YqwIo”]
To kolejna sprawa, o której powinna Pani porozmawiać przy okrągłym stoliczku. Poniżej wypowiedź Pana Trenera wioślarzy dla Polska Kadra TV AZS AWF Warszawa – Adama Skwarskiego. Proszę patrzeć uważnie, na warunki jakie mają wioślarze doskonałej i „medalowej” sekcji w stolicy! Co mają? Zapał tylko i fachowość. Czego im brak? Na przykład pryszniców! Tylko tyle i aż tyle… A Pani, Szanowna Pani Ministro, czy posiada łazienkę za swoim gabinetem w ministerstwie? Czy może się Pani przebrać i odświeżyć podczas ciężkiego dnia pracy?
a4Pan Trener Skwarski to twardy gość. Jemu wystarczy jeszcze sił na wiele długich lat. Ale, czy ktokolwiek z rodziców zdecyduje się zapisać dziecko na wioślarstwo, gdy w klubie nie ma nawet kawałka czystej ściany w szatni?

a5

Na zakończenie! My – Kibole.pl postawiliśmy sobie za cel odnotowywać ostatnie chwile Pani Joanny Muchy w ministerialnym gabinecie. W kolejnych odcinkach opiszemy drakę z kontrolą antydopingową na imprezie Mixed Martial Arts, oraz genezę drugiej części ministerialnej aktywności Pani Joanny Muchy, czyli turystykę. Wszak pełna nazwa tej fuchy brzmi Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jeszcze jedno! Opiszemy też, ulubione przez Panią Ministrę, biegi masowe. Przedstawimy, jak wróżka, jakie regulacje prawne wprowadzi Pani Minister (jeśli zdąży wprowadzić) oraz kto zarobi na tym niezłą kasiorę.

Iwono Dzięcioł-Marcinkiewicz, Majo Włoszczowska, Arturze Siódmiaku, Adamie Korolu, Sebastianie Chmaro – jak Wam się rozmawiało przy okrągłym stoliczku z Panią Ministrą?

Udostępnij!

Dodaj komentarz